technika własna - glina polimerowa, częściowo malowana akrylem, całość glazurowana werniksem szklącym, elementy łączone drutem miedzianym, 17 x 45 cm, sygn. na spodzie: J. Piotrowska 2013
Pierwsze figury, które tworzyłam przedstawiały sylwetki postaci. Ich poszczególne elementy wypalane były w piecu, następnie łączone drucikami bądź nićmi. Z czasem do świata figur-lalek zaczęły przenikać zwierzęta, symbole, formy mocno zakorzenione w mojej wyobraźni i podświadomości. Kształtowane prostymi narzędziami modelarskimi, stały się zobrazowaniem moich uczuć, przeżyć wewnętrznych, a przede wszystkim przełożeniem na język rzeźby poszczególnych mitów. Z czasem odkryłam duże możliwości aranżowania scen-obrazów. W zależności od sposobu eksponowania figur zmienia się ich sens i kontekst instalacji.
Absolwentka malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom obroniła w pracowni prof. H. Cześnika w 2011 r. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, lecz to lalki i obiekty przestrzenne stały się najważniejszą formą jej wypowiedzi artystycznej. W swojej pracy twórczej podejmuje próby przedstawienia postaci człowieka zatracającego często ludzkie cechy, tak aby jak najdokładniej określić swój subiektywny odbiór umiejscowienia siebie w przestrzeni czasu, określenia sedna i źródła życia.
PIOTROWSKA-SZUKALSKA Józefina
Józefina Piotrowska-Szukalska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa. Dyplom uzyskała w roku 2011 pod kierunkiem Henryka Cześnika.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 22 818 94 68 tel. kom.: 506 122 445 e-mail:aukcje@artinfo.pl