Wiedeń [1891] Nakł. Franciszek Bondy. 51x36 cm, 12 heliograwiur, Oprawa: oryginalna, sygnowana teka wydawnicza, płótno tłoczone i złocone, wykonana przez wiedeńskiego introligatora K. Scheibe, przy współpracy F. Gogla, wg projektu F. Blechingera, tłoki z płyty C. Köystranda, niewielkie przetarcia, zaplamienia, naturalne zbrązowienia, poza tym stan bardzo dobry. (patrz: W. Łysiak, Empireum, Warszawa 2004, t.1, s. 81)
Juliusz Kossak był obok Jana Matejki najznakomitszym przedstawicielem polskiego malarstwa historycznego. W prezentowanym zbiorze znajdują się m.in. Władysław Łokietek pod Płowcami, Stanisław Fredro pod Smoleńskiem, Elekcya Jana Kazimierza, Jan III Sobieski pod Wiedniem, Wjazd posła polskiego do Stambułu, Książę Józef Poniatowski.
KOSSAK Juliusz
Był ojcem W. Kossaka. W latach 1852-1855 przebywał w Warszawie, a od 1855r. do 1869r. w Paryżu, gdzie kształcił się u H. Verneta. W 1868r. wyjechał do Monachium i uczęszczał do atelier F. Adama. W 1970r. powrócił do kraju i osiadł w Krakowie, gdzie zaprzyjaźnił się z W. Gersonem, F. Kostrzewskim, M. Olszewskim i H. Pillatim. Był znakomitym akwarelistą. Malował sceny batalistyczne, historyczno-rodzajowe i rodzajowe. Głównym tematem jego prac był koń. Był założycielem najsłynniejszej dynastii polskich malarzy. Oprócz malarstwa wykonywał też wiele rysunków i ilustracji do książek, czasopism i kalendarzy. Swoje prace wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie, w Salonie Unegra.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl