KOSSAK Juliusz | Zestaw 6 rysunków

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

Zestaw 6 rysunków

Farys na pędzącym koniu, 1887
Stado Przybysława Śreniawity ("Białonóżka"), 1873
Odsiecz Smoleńska, 1874
Książę Jeremi Wiśniowiecki na mogile, 1885
Kmicicowa kompania, 1885
Ostatnie chwile Stefana Czarnieckiego, 1885

Farys na pędzącym koniu, 1887
Ołówek, papier; wym.: 42,9 x 53 cm, nie sygn.; w prawej górnej części: Oryginalny rysunek mego ś.p. Ojca Juliusza - Wojciech Kossak oraz pieczęć lakowa. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 419 (akwarela).
Ołówek, papier; wym.: 42,5 x 80 cm, nie sygn. Ubytek lewego dolnego narożnika; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Szkic do akwareli prezentowanej na wystawie w Wiedniu. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, s. 57, fig. 61 (w wersji W. Kossaka).
Odsiecz Smoleńska, 1874
Ołówek, papier; wym. 39,3 x 73 cm, sygn. p.d.: Kossak; uszkodzony prawy margines, zachowana kalka ochronna. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 430 (akwarela w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie).
Ołówek, papier; wym.: 36 x 50,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 550 (w wersji sepia / piórko, reprodukcja z albumu "Ogniem i mieczem").
Kmicicowa kompania, 1885
Ołówek, papier; wym.: 45,5 x 49,5 cm, nie sygn.; papier naklejony na tekturę; zachowana ochronna kalka. Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 561 (akwarela, klisza w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie).
Ołówek, papier; wym.: 31,5 x 42,3 cm, nie sygn.; Lit.: K. Olszański, "Juliusz Kossak", Ossolineum 1988, poz. 527 (akwarela).

KOSSAK Juliusz

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.
Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail: