Porcelana malowana naszkliwnie; wys. 27 cm Sygnatura: w owalu: Lorenz Hutschenreuther A.G. Selb Abteilug für Kunst | w rocaillowej ramce: Modell Karin Jarl Wien.
Karin Sakelarios-Jarl (1885 - 1948) była projektantem ceramiki. Żyła w Wiedniu. Jednym z najstarszych ośrodków produkcji porcelany w Niemczech jest miasto Selb w Bawarii; już od roku 1763 istniała tu filia Manufaktury Berlińskiej. W wieku XIX założono kilkanaście dalszych przedsiębiorstw. Dwa spośród nich: fabryka Filipa Rosenthala (1879) oraz Lorenza Hutschenreuthera (1859) stały się szybko największymi niemieckimi potentatami porcelany. Lorenz Hutschenreuther pochodził z rodziny ceramików; jego ojciec Karl Magnus założył zakład w Hohenberg. Lorenz jednak odszedł z macierzystej wytwórni (którą z powodzeniem kierował po śmierci ojca) i założył własny zakład w Selb. Produkująca początkowo białą porcelanę użytkową manufaktura szybko się rozwijała; poszerzono asortyment o ozdobne naczynia stołowe oraz porcelanę hotelową, następnie zaś powstał dział porcelany artystycznej. W roku 1902 przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę akcyjną, ciągle się rozwijając; wybudowano w Selb nową fabrykę jako wyodrębniony oddział zakładów (1907), zakupiono założoną w roku 1890 wytwórnię porcelany Paula Müllera w Selb (1917). Dalszy duży rozrost zakładów nastąpił w roku 1927, gdy spółka zakupiła dwa następne, duże przedsiębiorstwa: założoną w roku 1838 fabrykę porcelany w Tirschenteuth oraz istniejącą od roku 1881 fabrykę porcelany w Bauscher w Weiden. Spółka akcyjna "Lorenz Hutschenreuther w Selb" zatrudniała w latach osiemdziesiątych XX wieku trzy tysiące pięciuset pracowników i była drugim co do wielkości zachodnioniemieckim zakładem porcelany po Rosenthalu. W roku 2000 została zakupiona przez Rosenthal lecz nadal produkuje pod nazwą "Porzellanmanufaktur Lorenz Hutschenreuther A.G.". Asortyment obejmuje: serwisy różnego rodzaju - od najprostszych do najbardziej ozdobnych, produkowane seryjnie naczynia domowe, porcelanę hotelową, przedmioty upominkowe, dekoracyjne, naczynia ogniotrwałe i figurki.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl