olej, płótno; 130 x 97 cm; sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: K. Miller | Warszawa | 1875 na ramie nalepka: MUZEUM NARODOWE | W WARSZAWIE | Nr. inw. 183040 | Nr. kat. oraz stempel: WYDZIAŁ DEPOZYTU | MUZEUM NARODOWEGO | w WARSZAWIE
Karol Miller studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u R. Hadziewicza i M. Zaleskiego w latach 1851-1857. Jako stypendysta kontynuował naukę w akademii petersburskiej. Tutaj otrzymał medale srebrny II stopnia i srebrny wielki. W 1862 roku otrzymał medal i trzyletnie stypendium do Rzymu. Po ukończeniu nauki osiadł w Warszawie. Prowadził bardzo czynne życie, malował licznie portrety, wykonywał rysunki do "Kłosów", wziął udział w konkursie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych na dekorację sali wystawy obrazów. Podróżował po Europie. Wystawiał przede wszystkim w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych.
MILLER Karol
Urodził się w 1835 roku w Częstochowie, zmarł w 1920 roku w Częstochowie. Studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem K.Kaniewskiego R. Hadziewicza i M. Zaleskiego (1851-1857). Następnie jako stypendysta Komisji Oświecenia studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. W 1873 roku otrzymał tytuł "Kłassnyj chudożnik" II stopnia za obraz "Stanisław August przyjmujący artystów w Łazienkach" i za "Portret pana Dubrowskiego". Stale wystawiał w TZSP w Warszawie, kilkakrotnie w warszawskich salonach Aleksandra Krywulta i Józefa Ungra oraz w TPSP w Krakowie. Brał również udział w wystawach w Filadelfii (1876), Paryżu (1878) i Wiedniu (1886). Początkowo malował sceny historyczne i widoki oraz sceny rodzajowe. W późniejszym czasie wyspecjalizował się w portrecie (H. Modrzejewska w roli Ofelii, W. Rapacki jako Hamlet, A Wilkońska). Malował także obrazy religijne.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl