MATYJASZKOWICZ Karolina | Grusza z cyklu Pejzaże Łowickie, 2014

Karolina MATYJASZKOWICZ (ur. 1980)

Grusza z cyklu Pejzaże Łowickie, 2014

akryl, płyta, 100 x 100 cm,
sygn. p.d.: K. MATYJASZKOWICZ/2014 | Z cyklu: Pejzaże Łowickie III | Grusza

2016 - wystawa indywidualna "Wianek. Karolina Matyjaszkowicz", Muzeum w Łowiczu
2015 - wystawa indywidualna "Kalejdoskop. Karolina Matyjaszkowicz", Muzeum Regionalne, Brzeziny
2015 - wystawa indywidualna "Korzenie. Karolina Matyjaszkowicz",

W 2008 ukończyła studia z zakresu wzornictwa i projektowania takniny na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Praca dyplomowa: “Czy to Łódź" cykl tkanin inspirowanych pejzażem zurbanizowanym. Pracownia Druku Na Tkaninie pod kierunkiem prof. K. Jaguczańskej - Śliwińskiej, aneks: Pracownia malarstwa pod kierunkiem prof. J. Zduniewskiego praca pisemna “T-shirt. Kult, Ideologia, Sztuka" pod kierunkiem prof. K. Czajkowskiej. Jest trzykrotną laureatką konkursu Projekt im Jest trzykrotną laureatką konkursu Projekt im W. Strzemińskiego, podczas którego za swoje tkaniny otrzymała w 2005 roku nagrodę od firmy Polontex w Poraju, a dwa lata później od Zakładów Przemysłu Jedwabniczego WISTIL S.A. i od firmy PW Grabczyk. W 2008 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Od ukończenia studiów artystka uczestniczy w działaniach środowiska artystycznego, prezentując na wystawach swoje prace malarskie i tkaniny. Wybrane wystawy: 2016 - wystawa zbiorowa "KREW-WERK", Fundacja Galerii Foksal, Warszawa; 2016 - Wystawa indywidualna "WIANEK. Karolina Matyjaszkowicz w Muzeum w Łowiczu"; 2016 - Wystawa zbiorowa "[zoom] na Szczecin- punkty widzenia", Filharmonia M. Karłowicza, Szczecin; 2015 - Wystawa indywidualna "Kalejdoskop", Muzeum Regionalne, Brzeziny; 2016 - Wystawa indywidualna "Korzenie", Galeria Gardzienice, Lublin; 2015 - Wystawa zbiorowa "Palindrom", PGS, Sopot; 2015 - Wystawa indywidualna malarstwa, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź; 2015 - Wystawa indywidualna malarstwa, Filharmonia Kaszubska, Wejcherowskie Centrum Kultury, Wejherowo; 2014 - Wystawa malarstwa, Muzeum Miasta Łodzi, Łódź.