Katarzyna Krakowiak tworzy rzeźby, performance, obiekty, kompozycje i instalacje dźwiękowe. Wszystkie służą jej do eksploracji języków opisu architektury. Celem artystki jest formowanie środowisk akustycznych, które pozwolą widzowi stać się częścią dzieła i, tym samym, dźwiękowo dotknąć architektury. W ramach badań nad granicami architektury Katarzyna Krakowiak tworzy wielkoskalowe instalacje przy użyciu istniejących konstrukcji miejskich. Obecnie praca Krakowiak poszerza się o wypracowywanie pojęcia architektury – i jej niemierzalności – w kategoriach językowych: jako czasownika niedokonanego (imperfectum) – elementu procesu, stadium obserwacji i odtworzenia, akcji i niezrealizowania, podejmowania działania i jego ustawania; i jako języka – przestrzeni stawania się i dekonstrukcji, ukazującej się odmiennie w zależności od jej użycia; pozornie tej samej, a zarazem innej, kiedy jest zamieszkana albo pusta. Katarzyna Krakowiak została wyróżniona licznymi nagrodami, m.in.: St. John’s College Uniwersytetu Oksfordzkiego, Ministra Nauki i Edukacji Wyższej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i amerykańskiej fundacji, Trust for Mutual Education. W 2012 otrzymała nagrodę specjalną za wystawę indywidualną Iżby ściany drżały, pęczniejąc skrywaną wiedzą o wielkiej mocy (kurator: Michał Libera) przygotowaną dla Pawilonu Polskiego na 13. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji, Common Ground. Artystka, wykładowczyni, matka i partnerka żyje i pracuje w Otwocku.
Na progu wakacji Dom Aukcyjny Desa Unicum włącza się w działania Społecznego Komitetu #wspieramnauczycieli, by okazać solidarność szczególnie dotkniętej niesprawiedliwością i ważnej dla nas wszystkich grupie nauczycielskich rodzin.
16 czerwca organizuje z inicjatywy Andy Rottenberg specjalną aukcję charytatywną, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci nauczycielski dotkniętych konsekwencjami strajku. Zebrana kwota zostanie podzielona między nauczycielskie rodziny przez ZNP pod nadzorem Społecznego Komitetu #wspieramnauczycieli, w skład którego wchodzą między innymi Krystyna Starczewska, Adam Strzembosz, Zbigniew Hołdys, Henryka Bochniarz, Paweł Pawlikowski, Andrzej Saramonowicz, Olga Tokarczuk, Maria Janion, Wanda Traczyk-Stawska, Maria Sadowska, Joanna Kos-Krauze.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl