1. Czerwony ptaszek olej, płótno, 77 x 40 cm; sygn. p.g.: PODSADECKI / VIII / 1958 Na odwrocie dedykacja autorska: PAŃSTWU EWIE I ROBERTOWI / POKŁADOM / OFIARUJĘ W DNIU / ICH ŚLUBU / KRAKÓW-3-9.1960 / KAZIMIERZ PODSADECKI; oraz opis autorski: 1958 / K. PODSADECKI / "CZERWONY PTASZEK" / OLEJNY / 65 x 40 ...
2. Śpiąca olej, tektura, 35 x 27,2 cm; sygn. p.d.: PODSADECKI; Na odwrocie nr i napis: 12 / "ŚPIźCA"
3. Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę, 17,5 x 22 cm; Na odwrocie napis: 21,5 x 18 (D.R.)
4. Dom z czerwonym dachem olej, tektura, 27 x 31,8 cm; sygn. l.d.: SADECKI (sygnatura niepełna, tektura prawdopodobnie obcięta); Na odwrocie dedykacja autorska: MIŁEJ PANI EWIE / K. PODSADECKI / 6.I.1959.; oraz data 1958
5. Nad stawem akwarela, tektura, 25,5 x 35 cm; sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 14. 8. 957- (ołówkiem)
6. Pejzaż akwarela, tektura, 26,3 x 34 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 6. 7. 1960 (ołówkiem)
7. Śledzie i cebule akwarela, karton, 31,7 x 43,5 cm; sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 25.V.970.; pośrodku u dołu dedykacja: KOCHANEMU ROBERTOWI NA IMIENINY Z UŚCISKIEM - KP.VI.1970.-; Na odwrocie napis autorski: "ŚLEDZIE I CEBULE"
8. Miasteczko nocą ołówek, akwarela, karton, 34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data p.d.: 8. 7. 968- (ołówkiem)
10. Baba Jaga gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 23 x 25 cm (w świetle oprawy); u dołu napis autorski: BABA.JAGA.BABA.JAGA.BABA.JAGA
11. Janosik gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 29,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy)
12. Kolędnicy gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
13. Skrzat gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło, 19 x 15 cm (w świetle oprawy)
14. Jesień tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę, 18,2 x 20,3 cm; sygn. p.d.: XI.1959-PODSADECKI (tuszem); oraz pośrodku u dołu napis: JESIEŃ (ołówkiem)
15. Kwiaty w wazonie węgiel, pastel, szary papier, 32 x 24 cm; sygn. l.d.: PODSADECKI; oraz data p.d.: 12.XI.1956
16. Córa sangwina , papier, 34 x 24,5 cm; sygn. p.d.: P. / 6. 3. 62-; oraz napis l.d.: CÓRA
17. Babcia z wnuczką sangwina , papier, 34 x 24,5 cm; sygn. l.d.: PODSADECKI / 6. 3. 932.; Na odwrocie napis: Róża z Gorczykowskich Ziębowa / z pięciomiesięczną wnuczką Jagódką Pokład / notatka 30.XII.1993 r. Ewy Pokład
18. Dziewczynka na łące kredka, papier, 21 x 28 cm; sygn. l. d.: Podsadecki / czerw. 1939
PODSADECKI Kazimierz
Urodził się w 1904 r w Zabierzowie k. Krakowa, zmarł w 1970 w Krakowie. Studia w Szkole Przemysłowej w Krakowie. Interesował się awangardową typografią. W latach 20-tych projektował szatę graficzną pism "Zwrotnica" i "Linia". Uczestniczył w pierwszej wystawie grupy "Praesens". Malował abstrakcje klasycznymi technikami, zajmował się fotografią eksperymentalną, którą łączył z technikami graficznymi, uprawiał rzeźbę reliefową. Przed wojną współpracował z awangardowym studiem filmowym SPAF w Krakowie. Po wojnie malował dekoracyjnie ujęte martwe natury i pejzaże.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl: