Drzeworyty kolorowane akwarelą na kartonie, 29 x 20,5 cm Sygnowane i opisane ołówkiem Matka Boska, Św. Jerzy, Chrystus, Matka Boska z Dzieciątkiem, Boże Narodzenie Odbito ręcznie z oryginalnych klocków 35 egzemplarzy liczbowanych i sygnowanych przez artystę. Egzemplarze od 1 do 12 zawierały odbitki ręcznie kolorowane, egzemplarz nr. 4 Przedmowa Jan Żuk, obwoluta z kolorowanym drzeworytem
Studiował w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Ignacego Pieńkowskiego i Stanisława Lentza (od 1911). Kontynuował naukę w prywatnej szkole malarstwa Konrada Krzyżanowskiego. Edukację artystyczną zakończył w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych u Mieczysława Kotarbińskiego, Edmunda Trojanowskiego i Władysława Skoczylasa. W 1924 przeniósł się do Lublina, następnie mieszkał w Puławach i Węgrowie na Podlasiu, a po II wojnie światowej w Kielcach i Krakowie. W 1950 wstąpił do ZPAP. Zajmował się grafiką warsztatową, głównie drzeworytem, pobocznie malarstwem i rysunkiem. Dzięki wytrwałej pracy i mimo ułomności (był głuchoniemy) osiągnął znaczącą pozycję w środowisku międzywojennych grafików. Tworzył pejzaże, widoki architektoniczne, portrety i kompozycje religijne. Wykonywał też ilustracje książkowe i ekslibrisy. Stylizował swe prace pod wpływem sztuki ludowej i Władysława Skoczylasa, którego uważał za swojego mistrza.
WISZNIEWSKI Kazimierz
Malarz i grafik, uczeń Skoczylasa, pod którego wpływem kształtowała się wczesna twórczość artysty, czerpiąca inspiracje ze sztuki i ornamentyki ludowej. Po 1930 Wiszniewski zmienił zainteresowania i zajął się architekturą i pejzażem, wzbogacając znacznie swój warsztat graficzny. Uprawiał głównie drzeworyt.Tematem jego prac jest zabytkowa architektura Gdańska, Poznania, Kazimierza, Warszawy i innych miast.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl