Olej, deska; 40,5 x 30,5 cm Na odwrocie stempel wypełniony piórem: Spuścizna pośmiertna Konrada Krzyżanowskiego dn. 5 3 1927 Michalina Krzyżanowska
Fenomenalne studium pełne ekspresji i melancholijnego nastroju.
Naukę malarstwa rozpoczął u N. Muraszki w kijowskiej Szkole Rysunkowej, a w latach 1892-1897 kontynuował ją w petersburskiej Akademii Sztuk Pięknych u K. Lebiediewa i I. Tworożnikowa. Korzystał także z rad A. Kuindżiego. W roku 1897 wyjechał do Monachium i tam studiował jeszcze w prywatnej szkole S.Hollósy’ego, wyjeżdżając latem na plenery malarskie na Węgry. W roku 1898 podróżował do Włoch, w 1900 zamieszkał w Warszawie, gdzie założył własną szkołę malarstwa, a w latach 1904-1909, nauczał w Szkole Sztuk Pięknych. W roku 1912 był w Paryżu i w Londynie. Lata pierwszej wojny światowej spędził na Wołyniu, Polesiu i w Kijowie. Po powrocie do Warszawy w roku 1918 ponownie otworzył szkołę malarską. Malował przede wszystkim portrety, w których wnikliwą charakterystykę modela łączył ze swobodą i wirtuozerią techniki malarskiej. Tworzył także ekspresyjne, szeroko malowane pejzaże. Projektował witraże, wykonywał ilustracje do czasopisma Chimera.
KRZYŻANOWSKI Konrad
Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu początkowo jako wolny słuchacz a następnie pod kierunkiem K.I. Lebiediewa i I.I .Tworożnikowa. W 1897 roku został wydalony z uczelni i wyjechał za granicę. Przez pewien czas uczył się w prywatnej szkole malarstwa w Monachium. Po powrocie do Polski założył w Warszawie prywatną szkołę malarstwa. W 1904 roku został powołany na stanowisko profesora Warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych, które pełnił do 1907 roku. W 1917 roku był profesorem polskiej Szkoły Sztuk Pięknych w Kijowie. Uczestnik wielu wystaw zagranicznych w Petersburgu, Londynie (1908), Rzymie (1911). Brał udział w Międzynarodowej Wystawie w Amsterdamie(1912) i w XI Międzynarodowej Wystawie w Monachium (1913). Malował przede wszystkim portrety, ale również pejzaże, projektował witraże i wykonywał szkice impresji malarskich.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl