akwarela, papier, 23 × 33 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p.d.: K/W 1957
Estymacja:1 500 - 2 000 zł
Początkowo studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem I. Pieńkowskiego. Należał do grupy Formistów, z którą wystawiał w latach 20-tych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Lwowie. Studia artystyczne kontynuował w latach 1924-1927 w Akademii Lothe`a w Paryżu. Po powrocie do kraju zamieszkał w Warszawie, gdzie prezentował swoje prace w IPS, a także w Salonie Garlińskiego. Brał udział w ekspozycji awangardowej grupy "Praesens". W trakcie Powstania Warszawskiego praktycznie spłonął cały jego dorobek. Po wojnie zamieszkał w Krakowie. Był wybitnym przedstawicielem "École de Paris", łączącym formułę wypracowaną przez Cezanne`a z elementami polskiego folkloru. Malował zrytmizowane, geometryczne pejzaże. Stosował wąską paletę barwną. Czerpał inspiracje ze sztuki ludowej, poddając elementy obrazu prymitywizującej stylizacji. Jego obrazy znajdują się w galeriach sztuki polskiej XX wieku m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w Muzeum Narodowym w Kielcach.
WINKLER Konrad
Studia artystyczne rozpoczął w krakowskiej ASP w pracowni Ignacego Pieńkowskiego. Należał do „Formistów”, z którymi wystawiał w latach 20. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Lwowie. Edukacje artystyczną kontynuował w okresie 1924 - 1927 w Akademii Lothe’a w Paryżu. Po powrocie do Polski przeniósł się do Warszawy, gdzie rezentował swoje prace na salonach IPS, w Salonie Garlińskiego, wziął udział w ekspozycji awangardowej grupy „Praesens”. Wybitny przedstawiciel „Ecole de Paris”, łączący formułę wypracowaną przez Cezanne’a z elementami polskiego folkloru. W okresie powojennym w jego twórczości ujawniły się reminiscencje formistycznych doświadczeń. Pejzaże, widoki miast cechowała prostota kompozycyjna i geometryzacja kształtów.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl