Olej, płótno; 71 x 100,3 cm Sygnowany p.d.: ?. ???????? Na odwrocie naklejka autorska.
Zasłużony artysta USRR. Zasłużony artysta Federacji Rosyjskiej. Kształcił się w Szkole Artystycznej (?????????????? ???????) w Palechu, a następnie w Iwanowie (1940-46) u M. Pyrina, A. Kuzniecowa i L. Sherwooda. W roku 1942 został powołany do wojska - walczył na froncie II Wojny. W 1948 ukończył Szkołę Artystyczną w Symferopolu (w latach 1949-54 był w niej wykładowcą). Od tego też roku jest członkiem Związku Artystów ZSRR. Studiował zaocznie w Leningradzkim Instytucie Malarstwa, Rzeźby i Architektury im. I. Je. Repina (dawnej Akademii Sztuk Pięknych) oraz pracował w Krymskiej Okręgowej Galerii Obrazów. Dwie z jego prac eksponowanych na Wszechzwiązkowej Wystawie Sztuk w 1955 - otrzymali w prezencie od rządu ZSRR - premier Indii Nehru i jego córka Indira Gandi. W latach 1955-58 był przewodniczącym krymskiego okręgu Związku Artystów USRR. Wystawiał swoje prace na wystawach indywidualnych w Moskwie, Kijowie, Symferopolu, Sewastopolu oraz za granicą, w tym w Polsce. Obrazy artysty znajdują się w zbiorach muzealnych Rosji i Ukrainy (jako zakup Ministerstw Kultury obu krajów) a także w zbiorach prywatnych m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Japonii. Podróżował po Rosji (w tym Syberii) i Europie. Od roku 1974 mieszka pod Moskwą w okolicach Dmitrowa. Prezentowany obraz przedstawia grupę rybaków stojących w łodziach i na brzegu - wciągają do łódki sieci, które suszyły się na brze-gu. Scena umieszczona jest w zatoce morskiej - najprawdopodobniej na Krymie. Wysoki skalisty brzeg oświetlony jest przez wschodzące słońce.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl