chromonikiel, 60 x 10 x 9,5 cm na spodzie autorska nalepka
Krystyna Nowakowska jest rzeźbiarką, która upodobała sobie unikatowe formy kameralne, tworząc je w technice wosku traconego. Dorobek artystki łączy jeden motyw - jej twórczość opowiada o ludzkiej kondycji oraz egzystencji, przemijaniu oraz codzienności. Spod dłuta rzeźbiarki wychodzą delikatne, efemeryczne formy pełne wdzięku. Cechą charakterystyczną jej prac jest także postrzępiona powierzchnia, za pomocą której artystka uzyskuje efekt dematerializacji, nawet w przypadku niezwykle zwartych form. W efekcie tworzy dynamiczne i niejako ulotne formy - jak np. zaprezentowany "Ptak". Jak opisywała twórczość rzeźbiarki Maria Zientara w tekście towarzyszącym wystawie Krystyny Nowakowskiej w Krakowie: "Mobilność stylistyczna Krystyny Nowakowskiej jest typowa dla czasów, w których żyjemy, dla epoki postmodernizmu. Artyści hołdując naturalnej niechęci do zamkniętych systemów i zasad, z dużą dowolnością wykorzystują stylistyki powstałe w obrębie sztuki ubiegłego wieku. Podobnie Krystyna Nowakowska. Artystka korzysta z doświadczeń impresjonizmu, dużą wagę przywiązując do faktury i światłocieniowości powierzchni oraz neoekspresjonizmu - dynamizując i aktywizując bryły kosztem ich tektoniki, dramatycznie rozbijając i mieszając plany. Do sztuki materii odwołuje się poprzez naśladowania rozkładających się substancji organicznych i specyficzne imitacje kolaży. Wymienione środki służą artystce do stworzenia niezwykle ekspresyjnych, dramatycznych, a czasem lirycznych przedstawień" (Maria Zientara, Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Kraków 2014, dostępny: www.zpap.pl).
Studia; 1973-1979 ASP w Krakowie u J. Bandury. Uprawia rzeźbę - szczególnie formy unikatowe, kameralne, tworzone w technice traconego wosku, także malarstwo.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Absolwentka Wydziału Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z pracowni prof. Jerzego Bandury. Laureatka stypendium artystycznego Ministra Kultury i Sztuki w 1987 r. oraz stypendium twórczego Miasta Krakowa w 1988 r. Odznaczona Srebrnym Medalem na XI Salonie Sztuki Stowarzyszenia Twórczego „POLART’’ w Krakowie oraz złotym medalem na XV Salonie w roku 2010. W roku 2016 otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórczego „Polart” oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Rezultaty jej pracy prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz na wystawach indywidualnych, m.in. w Krakowie, Holandii, Szwecji, Luxemburgu, Niemczech i Wiedniu. Posiada realizacje rzeźb plenerowych w Krakowie i Mikołowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje w katalogu cen wywoławczych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl