Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MIĘKUS Krzysztof | Ziębice, 2008

Krzysztof MIĘKUS (ur. 1975)

Ziębice, 2008

wydruk fotograficzny
30 x 40 cm

Ur. w 1975 roku. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2004) oraz Szkoły Reportażu Collegium Civitas. Był stypendystą Ambasady Francji w Warszawie (2006), Asia-Europe Forum (2007), Visegrad Fund (2008), Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia (2009), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2010). W swoich działaniach artystycznych wykorzystuje różne media, głównie fotografię i wideo. Działa na pograniczu sztuk wizualnych i dokumentu. W latach 2006-2007 był kuratorem Galerii Yours w Warszawie i kuratorem generalnym festiwalu Transfotografia 2007 w Trójmieście. Jego prace znalazły się na wystawach na Biennale Fotografii w Poznań (2003), w Whitespace w Zurychu (2010).

Paradoks Fermiego to termin określający wyraźną sprzeczność pomiędzy wysokimi oszacowaniami prawdopodobieństwa istnienia pozaziemskich cywilizacji i brakiem jakichkolwiek obserwowalnych śladów ich istnienia. Definicja zakłada się, że wielkość i wiek Wszechświata sugerują, że powinno istnieć wiele zaawansowanych technicznie pozaziemskich cywilizacji. Jednak brak dowodów ich istnienia przeczy takiemu rozumowaniu. Zatem albo początkowe założenia są nieprawidłowe i zaawansowane technicznie życie jest znacznie rzadsze niż się sądzi, albo metody obserwacji są niekompletne i ludzkość jeszcze ich nie wykryła, albo metody są błędne i cywilizacja ludzka poszukuje niewłaściwych śladów. Krzysztof Miękus w dość przewrotny sposób komentuje tę naukową teorię. Fotografując Park Jurajski w Ziębicach, odniósł się do mitu o potworze Loch Ness, innym, lokalnym obcym. Jego wyłaniająca się z zielonej od glonów tafli wody, plastikowa głowa jest zarazem tak upragnionym znakiem potwierdzającym istnienie "obcego", jak i ironicznym "dowodem" hochsztaplera.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MIĘKUS Krzysztof
Fotograf, kurator wystaw, dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom w Instytucie Filozofii), Szkoły Reportażu Collegium Civitas oraz Studium Fotografii ZPAF. W latach 2000 – 2006 współpracował z miesięcznikiem Pozytyw jak również Yours Gallery w Warszawie. W 2007 roku był kuratorem generalnym Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Transfotografia w Trójmieście. Obecnie pracuje jako kurator i artysta niezależny. Wykłada historię fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Współpracuje z festiwalami fotografii (Rencontres de la Photographie w Arles, Miesiąc Fotografii w Krakowie), międzynarodowymi konkursami (między innymi KTR, CEE PhotoFund).
Zajmuje się przede wszystkim dokumentem w kontekście sztuki współczesnej. Współautor (wraz z Adamem Leszczyńskim) książki-reportażu Naznaczeni – Afryka i AIDS dotyczącej problemu HIV/ AIDS w Afryce (wydawnictwo Trio, Warszawa 2003). W 2006 roku brał udział w publikacji i wystawie Małopolska – Fotografie na zlecenie Małopolskiego Instytutu Kultury. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Europe-Asia Foundation, Visegrad Fund, fundacji Pro Helvetia. Krzysztof Miękus jest tegorocznym laureatem Stypendium dla twórców Kultury ufundowanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl