Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
OSTRZESZEWICZ Krzysztof | Piorąca

Krzysztof OSTRZESZEWICZ (ur. 1985, Warszawa)

Piorąca

brąz, 18,5 x 13 x 16 cm
sygnatura i opis na plakietce autorskiej: 'Piorąca | ed. 4/4 2018 | [sygnatura]', u dołu: 'K. O. '18 r.' oraz na spodzie podstawy: 'KRZYSZTOF | OSTRZESZEWICZ | 2018 r.'
edycja: 4/4

"Samotne, nieruchome i skupione na sobie trwanie - to wspólna cecha wszystkich rzeźb Krzysztofa Ostrzeszewicza. I ich niewątpliwa wartość: zarówno jako symboli przez nie wyrażonych idei, jak i jako dzieł sztuki".
Stanisława Zacharko-Łagowska

Choć naznaczone formą nowoczesnej rzeźby, dzieła Krzysztofa Ostrzeszewicza, takie jak prezentowana "Piorąca", nierozwieralnie łączą się z historią. Mocne i harmonijne proporcje, nieco tylko naznaczone ekspresyjną deformacją, czy raczej uproszczeniami czerpanymi z kubizmu, korzenią tę twórczość gdzieś u progu XX wieku, kiedy rodziła się rzeźba współczesna. Ponadczasową formę wyraża klasyczny materiał - brąz, który jeszcze silniej akcentuje oszczędność gestu, a nade wszystko ciężar materii. Nie wszystkie jednak cięcia bryły powstały wskutek zaplanowanych działań - rzeźby Ostrzeszewicza noszą znamiona spontanicznego kształtowania tworzywa. Powstające rzeźby są zdynamizowane, choć jednocześnie cechuje je pewna jednolitość introspektywnie skierowanej energii. Artysta zazwyczaj nadaje swoim kompozycjom proste tytuły, będące treściwym dopełnieniem formy i drogowskazem jej interpretacji.

W latach 2005-10 studiował na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Adama Myjaka. Praca dyplomowa pt. ''Pieta'' (ważąca ponad tonę rzeźba z piaskowca) została wybrana na wystawę Coming Out-Najlepsze Dyplomy ASP 2010, a po wystawie zakupiona przez osobę prywatną i umieszczona na grobie rodziny Kurowskich, na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W 2011 roku warszawska Akademia Teatralna wyróżniła rzeźbiarza, zlecając mu zaprojektowanie i wykonanie pomnika nagrobnego Zbigniewa Zapasiewicza. Poświęconą aktorowi bryłę można dziś oglądać na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Artysta brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. Wydział Rzeźby na Saskiej Kępie-Profesorowie, Pracownicy, Absolwenci (2012), II Festiwal Sztuki Young At Art (2013), Krzysztof Ostrzeszewicz i Wit Bogusławski w Galerii 101 projekt (2014), Genesis (Galeria DAP, 2014), 101 Dni Fotografii i Rzeźby w Galerii 101 projekt (2015). Od 2014 roku stale współpracuje z warszawską Galerią 101 projekt. Zajmuje się również fotografią, rysunkiem i grafiką wydawniczą (okładki i ilustracje wydawnictwa Klin w latach 2009-2012, m.in. do książek Joanny Chmielewskiej), jednak jego głównym polem zainteresowań pozostaje rzeźba, w obrębie której realizuje projekty w kamieniu i brązie.

PODATKI i OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
OSTRZESZEWICZ Krzysztof
W latach 2005-2010 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracę dyplomową, wykonaną w pracowni prof. Adama Myjaka w 2010 roku zaprezentował na wystawie COMING OUT - Najlepsze Dyplomy ASP 2010.
Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, grafiką wydawniczą i fotografią. W latach 2009-2012 tworzył okładki książek i ilustracje do wydawnictwa Klin. Jest również jednym z inicjatorów oraz koordynatorem zespołowej realizacji wydarzenia  - festiwalu kultury niezależnej Reaktor Kultury w Starej Drukarni przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie.
W 2010 roku na zlecenie Akademii Teatralnej w Warszawie, zaprojektował i wykonał Nagrobek Zbigniewa Zapasiewicza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.

W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl