2009/2012 dwa wydruki pigmentowe, papier Hahnemühle Photo Rag 308 g, 25 x 16,6 cm - każdy, naklejone na karton 50 x 40 cm, sygn., sygn. "Krzysztof Pijarski", dat., tytuł i nakład na odwrocie kartonu nakład: 1/7 + 2 a.p.
Cykl Żywoty nieświętych artysta opisuje jako "wizualne wykopaliska Warszawy, próbę przyjrzenia się zjawisku burzenia pomników w Polsce w okresie transformacji ustrojowej". Projekt ten skupia się właśnie na warszawskich pomnikach i rzeźbach, które zajęły miejsce pomników dawnych, a także na placach, okolicach i sceneriach, które pozostały po niegdysiejszych bohaterach. Wskazuje również na same strącone wizerunki jako swoiste ruiny reprezentacji. Tłumaczy, iż "dziś fakt, że Warszawa została odbudowana po wojnie jako obietnica społecznej utopii, jest praktycznie niewidoczny. Jej powojenne korzenie stały się hieroglifem. Żywoty są próbą wizualnej lektury skrytej gramatyki miasta, niemego języka, którym przemawia". Wystawy: Warszawa / Żywoty / Ruiny, pl. Hallera, Warszawa (2012), prace z cyklu: Lives of the Unholy, C/O Berlin (2015). Publikacja: autorska książka Żywoty nieświętych (Fundacja Archeologia Fotografii, Fotohof, 2012) - dołączona do pracy.
PIJARSKI Krzysztof
Krzysztof Pijarski - historyk sztuki, artysta/badacz posługujący się medium fotografii, tłumacz. Absolwent Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i łódzkiej Filmówki; doktorant Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze pracę doktorską o pismach i myśli Michaela Frieda, jednego z krytyków i historyków sztuki wiązanych z „wysokim modernizmem” w Stanach Zjednoczonych, która ma być swoistą archeologią modernizmu.
Najbardziej interesują go (po)nowoczesne losy obrazów.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl