1996 odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 30,4 x 44,7 cm (41 x 53,8 cm), sygn., dat. i tytuł na odwrocie
Artysta od lat 80. tworzy fotografie przy pomocy własnej metody zwanej fotosyntezą. Wykonując wiele ujęć tego samego obiektu, widoku, osoby lub sytuacji, w krótkich odstępach czasowych zyskuje obraz zwracający się w swej formie ku malarstwu. Pruszkowski tak wspomina okoliczności powstania prezentowanej fotografii: "W zimie 1996 roku zostałem zaproszony do pokazania moich fotografii fotosyntetycznych w Kanadzie. Zapytałem, korzystając z okazji, co w okolicy ma najbardziej kanadyjski charakter i nadawałoby się do zdjęć w fotosyntezie. Polecono mi słynną Szkołę Oficerską Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, znajdującą się w oddalonej o 250 km Reginie. Ponieważ zima 1996 okazała się być zimą stulecia, samochód jechał ze stosowną przepisową prędkością miałem 5 godzin na fotografowanie białej drogi, na tle białej kanadyjskiej równiny...". Publikacja: Mistrzowie polskiego pejzażu. Almanach fotograficzny (Fine Grain, 2000).
PRUSZKOWSKI Krzysztof
Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w latach 1960-65. W 1967 r. wyjechał do Francji, gdzie w 1970 r. opublikował w prasie francuskiej pierwsze zdjęcia. W 1977 r. powstał pierwszy jego znany cykl o reportażowo-socjologicznym charakterze zatytowany" Barierka", a w roku następnym powstała do niego książka i film. W 1978 r. powstał "Alexandre", opowiadający historię paryskiego kloszarda, będący filozoficznym traktatem na temat istnienia i śmierci w wymiarze transcendentalnym. W 1981 r. Pruszkowski pojawił się w Polsce fotografować Solidarność. Od 1984 r. realizuje własną koncepcję artystyczną, polegającą na wielokrotnym nakładaniu i naświetlaniu zdjęć bliskich sobie tematycznie i formalnie. Twórczość Pruszkowskiego odwołuje się do grafiki, przypominając formalnie efekty wizualne technik szlachetnych. W pracach tych artysta dokonuje syntezy materiału fotograficznego tyleż w warstwie formalnej, co symbolicznej.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl