FAGUAYS Le Pierre | DIANA

Le Pierre FAGUAYS (1892 Nantes - 1962)

DIANA

Brąz z patyną brązowo-zieloną; wys. 46,1 cm
Sygnowana: Le Faguays | stempel firmy odlewniczej i litery PV |
sygnatura odlewni Susse F res EdrsParis

Pierre Le Faguays, rzeźbiarz i dekorator francuski, był uczniem Viberta. Od 1922 r. brał udział w Salonach, w 1927 r. był odznaczony medalem honorowym. Używał także pseudonimu Fayral. Działał w latach 20 i 30. XX w.
Paryska firma brązownicza Braci Susse założona w 1839 r., należy do najlepszych francuskich odlewni i współpracowała z wieloma artystami.
Rzeźba reprodukowana w pracy: H. Berman, Bronzes. Sculptors & founders 1800-1930, t. II, il. 1614.

FAGUAYS Le Pierre

Pierre Le Faguays, ur. w Nantes 29 VIII 1892, rzeźbiarz i dekorator francuski, był uczniem Viberta. Od 1922 r. brał udział w Salonach, w 1927 r. był odznaczony medalem honorowym. Używał także pseudonimu Fayral. Działał w latach 20 i 30. XX w.