Olej na płótnie 132 x 177,8 cm Sygnowany na odwrocie - "Łukasz Korolkiewicz"
W latach 1965-1971 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1971 roku w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. W latach 70-tych związany z grupą artystów świadomie odcinających się od aktualnego nowatorstwa, a kładących nacisk na doskonałość malarskiego warsztatu. W latach 80-tych związany z ruchem kultury niezależnej. Początkowo tworzący kompozycje abstrakcyjne, z czasem sięga po środki realistyczne, akcentując rolę fotografii. Malarstwo Korolkiewicza ma charakter głęboko osobistej, indywidualistycznej wizji rzeczywistości. Bywa tajemnicze, sugestywne, pełne nostalgii, ale i niepokojące. W swojej twórczości malarz prowadzi dialog z tradycją polskiego malarstwa. W jego obrazach dostrzec można pokrewieństwo ze świetlnymi efektami w malarstwie Aleksandra Gierymskiego i Władysława Podkowińskiego, a także z nastrojowością płócien Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa. Od 1996 roku Łukasz Korolkiewicz jest profesorem warszawskiej ASP. Laureat Nagrody im. J. Cybisa w 1991 roku.
W latach 1965-1971 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Stefana Gierowskiego. Od 1996 roku jest profesorem na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. W latach 70., wraz z Andrzejem Bielawskim i E. Kurylukiem był związany z grupą "Śmietanka", a także ruchem "O poprawę". W latach 80. działał w ruchu kultury niezależnej, który przyznał mu nagrodę Komitetu Kultury Niezależnej. Powstały miedzy innymi obrazy: 13 grudnia 1981 - rano, Grób Przemyka. W latach 70. tworzył serie kryptoautoportretów, których bohaterem był mały chłopiec umieszczony w centrum rożnych scen. W 1991 roku został laureatem Nagrody im. J. Cybisa.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl