RUDNICKI Łukasz | ORP BŁYSKAWICA w sierpniowy, rześki poranek, 2010 r.

Łukasz RUDNICKI (ur. 1973, Warszawa)

ORP BŁYSKAWICA w sierpniowy, rześki poranek, 2010 r.

akryl/płótno, 40 x 70 cm
na odwrociu opisany: `"ORP BŁYSKAWICA W SIERPNIOWY, RZEŚKI PORANEK" |AKRYL 40 x 70 | 2010 | ŁUKASZ RUDNICKI | WARSZAWA`

Studiował na warszawskiej ASP w pracowniach: Malarstwa prof. W. Kruczkowskiego i Rysunku prof. M. Sapetty. W 1998 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem za cykl obrazów i rysunków powstałych pod kierunkiem prof. Z. Gostomskiego oraz aneks z Grafiki Warsztatowej przygotowany w pracowni prof. R. Strent. Od 1996 do 1998 r. był asystentem w Pracowni Rysunku prof. R. Sekuły w macierzystej uczelni; od 2007 r. jest doktorem sztuk plastycznych, a od 2008 r. adiunktem. Wyróżniony za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa nagrodą NSZZ "Solidarność". Jego obrazy to przede wszystkim widoki portów, okręty, nadmorskie plaże. Ze względu na tę tematykę określany jest "warszawskim marynistą". Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

RUDNICKI Łukasz

Studia artystyczne rozpoczął w 1993 roku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Wiesława Kruczkowskiego i rysunku prof. Marka Sapetty. W 1997 roku został stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W 1998 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem za cykl obrazów i rysunków powstałych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz aneks z grafiki warsztatowej  przygotowany w pracowni prof. Rafała Strenta. W 1998 roku został wyróżniony za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa nagrodą NSZZ Solidarność. W 2008 otrzymał specjalną nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Od 1996 do 1998 roku pełnił obowiązki asystenta w pracowni rysunku prof. Ryszarda Sekuły w macierzystej uczelni. W 1998 roku został asystentem w tejże pracowni. Od 2007 roku jest doktorem sztuk plastycznych. W 2008 roku otrzymał stanowisko adiunkta, a w 2013 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego.
Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.