MAZUR Maciej | Le Batard de Kosigan, plansza komiksowa nr 4, 2008 r.

Maciej MAZUR (ur. 1971)

Le Batard de Kosigan, plansza komiksowa nr 4, 2008 r.

gwasz, tusz/papier
47 x 32,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Mazur 2008`

WYDANIA:
- wyd. Dargaud 2011
Grafik, ilustrator, rysownik i autor komiksów. Debiutował rysunkami opublikownymi w 1988 w tygodniku "Odrodzenie", jego debiut komiksowy przypada na 1992 rok, gdzie w czasopiśmie "Świat Młodych" ukazał się komiks "Straszny John i jego banda" (scenariusz Jarosław Jarosz). Ilustrator i dyrektor artystyczny magazynu "Kapitan Muzyczka", ilustrator magazynu "Świat Przygód z Hugo". Współpracuje jako projektant i ilustrator z sieciowymi agencjami reklamowymi. Autor rysunków do komiksów "Przymierze pajęczej nici" (scen. Wojciech Birek, "Czas Komiksu"), "Urwisko" (scen. W.Birek - Czas Komiksu), "Kapliczka" (scen. Witold Tkaczyk, Antologia 11/11), albumu "Włócznia Ottona" (scen. Wojciech Birek, wyd. Mandragora). Autorskie albumy "Rechot - Nie bój żaby", "Striptiz, czyli prasa u podstaw" - wyd. A.I.R. Press. Ilustrator ( a sporadycznie i autor tekstów) książeczek dla dzieci.Ponad 20 opublikowanych tytułów, min. "Mam na imię Mruczuś", "Nazywam się Burasek", "Dzień na wsi", "Ciekawski kotek", "Kurczakowe rachowanie". Twórca opracowania graficznego audiobooka "Miłek z Czarnego Lasu" Romualda Pawlaka, książki "Kalendarz EasyRidera", kasety i płyty zespołu Last Zgredas "Too late?". Publikował w "Czasie Komiksu", "Świecie Komiksu", "Krakersie", "AQQ", "Super Expresie", "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Newsweeku","Nowinach", "Super Nowościach", "Korso", "Metropolu","Echu Dnia", "Super Komiksie", "Gilotynie", "Twoim Weekendzie","Chichocie", "Fenixie", "Czerwonym Karle", "Komiks Forum", "DD Reporterze", "Mix Komixie".
scenariusz: Fabien Cerutti.

MAZUR Maciej

Grafik, ilustrator, rysownik i autor komiksów, twórca reklam (m.in. dla G7, Ogilvy, Saatchi, McCann Erickson). Debiutował w roli ilustratora w 1988 roku w tygodniku "Odrodzenie". Debiut komiksowy w kultowym czasopiśmie "Świat Młodych" (1992). Na koncie ma ponad 2000 rysunków prasowych opublikowanych w kilkudziesięciu tytułach w Polsce i prasie polonijnej w Austrii. Autor rysunków do komiksów Przymierze pajęczej nici, Urwisko, Kapliczka, albumu Włócznia Ottona. Jego autorskie albumy to m.in.: Rechot - Nie bój żaby, Striptiz, czyli prasa u podstaw. Ilustrator i dyrektor artystyczny magazynu "Kapitan Muzyczka", ilustrator magazynu "Świat Przygód z Hugo".Otrzymał nagrody i wyróżnienia na festiwalach Komiksu w Łodzi, Festiwalu Rysunku "Złoty Kaktus" w Sieradzu. Brał udział w wielu wystawach ogólnopolskich (indywidualnych, jak i zbiorowych) oraz we Francji, Portugalii i Włoszech.