Technika: tkanina, haft Data powstania: 2015 Wymiary: 55 x 86 x 09 cm
Komentarz autorski:
Większość rodzin funkcjonujących obecnie w społeczeństwie daleko odbiega od tradycyjnie, stereotypowo i powierzchownie rozumianego pojęcia rodziny czyli 2+1 albo 2+2. Często się zdarza że los przynosi inne konfiguracje. Podręcznikowe przedstawianie mamy, taty, babci i dziadka na kolorowym obrazku niekoniecznie musi pokrywać się ze składem rodziny, jaki dzieci mają w swoich domach. Zazwyczaj mają one inne doświadczenie tego, kto tworzy ich rodzinę. Cały cykl Pachwork Families jest o rodzinach nie-tradycyjnych, o rodzinach, które tworzą silne więzi, każda w innym, właściwym sobie układzie członków. Taki niestereotypowy układ ma równe szanse bycia trwałą bezpieczną komórką społeczną, ponieważ jest kompletny na swój sposób. Pierwsza serię zabawek zaprojektowałam dla Małego Klubu Bunkra Sztuki, gdzie nadal są do kupienia. W tamtym wypadku liczba 100 egzemplarzy rodzin została wykonana na zamówienie przez krawcową. Natomiast serię autorską rodzin patchworkowych szyję sama. Jedna z nich należy już do Zbyszka Sałaja, druga do Ani Batko a trzecią ofiarowałam na aukcję Fundacji Razem Pamoja. Uszycie "Ala kocha Olę" czyli dwóch lesbijek i dwójki dzieci z in vitro, było bezpośrednią reakcją na to co dzieje się obecnie w Polsce, wyrazem obawy, że niedługo Ala nie będzie mogła kochać Oli ani marzyć o posiadaniu dzieci.
MARKIEWICZ Małgorzata
1999-2004 - Studia i dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
2004 – dyplom z wyróżnieniem na wydziale Rzeźby w Pracowni Działań Medialnych
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004). Rezydentka HIAP, Cable Factory, Finlandia, w ramach projektu A-I-R Laboratory CSW Zamek Ujazdowski (2006), oraz rezydentka SPACES, Cleveland, Ohio, USA(2007)
Małgorzata Markiewicz tworzy obiekty, rzeźby, fotografie, instalacje i performance. W swoich pracach sięga do najróżniejszych materiałów, wykorzystuje ubrania, haft, prace robione na drutach, szydełkuje, zestawia je z surowymi konstrukcjami betonowymi i metalowymi.
W swojej twórczości analizuje najbliższą codzienność. Interesują ją ślady życia, emocji, które przechowują ubrania, materiały – najbliżsi świadkowie naszych ciał. Ciało w jej pracach to nie pole kulturowej walki lecz człowiek - przemiany, emocje, jakie w nim zachodzą. Od 2002 regularnie prezentuje swoje prace na w galeriach w Polsce i za granicą.
Jej prace znajdują się w kolekcjach: CCB Lizbona, Muzeum Sztuki Współczesnej w Niepołomicach, w Galerii Arsenał w Białymstoku, BWA w Bielsku Białej, BWA Bunkier Sztuki i innych oraz w szeregu prywatnych kolekcji w Polsce i za granicą.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl