z serii "Pocztówka z Nowego Jorku", fotografia kolorowa, technika własna; 137 x 90 cm; sygn. na odwrocie: Sułek oraz napis: "Brooklyn"/ Z serii "Pocztówka z Nowego Jorku"/ Marek Sułek 2003/ 2004/ foto - technika własna/ nr 1/6
SUŁEK Marek
Absolwent ASP w Warszawie (prac. prof. Tarasina i Winiarskiego) i G. Rietveld Academie w Amsterdamie (nagrody za oba dyplomy 1992). Artysta multidyscyplinarny zajmujący się m.in. malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz działaniami w przestrzeni (instalacja, performance, akcje parateatralne). Jest autorem szeregu realizacji np. Stref Odrealnionej Rzeczywistości, Serii Błękitnych i Różowych Drzew, Rzeźb Jednorazowego Użytku, Techno-eco instalacji. W swych działaniach łączy aspekty natury z elementami techniki (np. biologię z plastikiem). Powstają więc nieistniejące w naturze mutacje m.in. Błękitne Drzewa (malowane uschnięte drzewa), instalacje z kolorowych ziemniaków, efemeryczne rzeźby składające się z gipsu, farby i ciała.
Od 1992r. artysta realizuje plenerowe projekty w różnych miastach Europy m.in. w Amsterdamie, Brukseli, Berlinie, Hadze, Sarajewie, Warszawie. Działa również w przestrzeni naturalnej np. w górach Centralnej Francji, w północnej Holandii, w Bośni, w leśnych plenerach Mazowsza.
Od 1997r. Sułek prowadzi autorską akcję pt. "Warszawa Niezwykła" w ramach której zrealizował m.in. "Różowe Drzewo" (przy PKiN), Sen o błękicie (Mariensztat), Millennium 2000 (PKiN), Rzeźbę Monumentalną XL (Puławska B.C.), Wielkie Budowanie (Stare Miasto) oraz prezentowaną na Expo 2000 w Hanowerze ruchomą instalację z 3000 portretów Warszawiaków pt. "Ludzie 2000".
Marek Sułek jest również autorem serii tzw. rzeźb użytkowych z serii "Ślady teraźniejszości". Są to wykonywane z różnych materiałów (zwykle betonu), odlewy części ciała ludzi filmu, teatru i estrady (m.in. Krystyny Jandy, Beaty Tyszkiewicz, Ewy Wiśniewskiej, Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Figury i innych). Oprócz wymienionych związanych z przestrzenią działań Sułek kontynuuje swą bardzej klasyczną twórczość. Zajmuje się malarstwem, tradycyjną i przetworzoną fotografią, specyficznym tworzonym techniką własną rysunkiem.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl