Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
SKAIN MAY Krzysztof | Upadek Ikara, 2012

MAY Krzysztof SKAIN (ur. 1953)

Upadek Ikara, 2012

akryl, płótno; 44,5 x 63,5 cm
sygn. śr.(wkomponowany w obraz): SK/IN/M/Y;
na odwrocie napis autorski: UPADEK IKARA/ www.skain.art.pl oraz podpis autorski SK/IN/M/Y

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
SKAIN MAY Krzysztof
Debiutował w 1975 r. w Warszawie w Starej Prochowni. Niedługo potem odkrył go kolekcjoner polskiej sztuki Ludwig Zimerer i włączył do swojej kolekcji, a po jego śmierci żona Karina kontynuowała kolekcjonowanie. Prace znajdują się też w kolekcji Franco Spinosi w Szwajcarii oraz u A.W.Erdle w Kolonii, u Wandy Gasperowicz w Rzymie.
Lata 80-te to rozwój współpracy ze światem muzycznym i muzykami. W 1979 r. zaczął pisać teksty dla grupy TNT, w 1983 poznał w Galerii Brama kapelę Katarynki XX wieku i Kontrola W. W 1984r. White Intelectualiste, w latach 1985 -89 współpracował z Kapelą Kosmetyki Mrs Pinki, Wańka Wstańka and The Ludojades, Balcan Electrique, Zaczarowany Ołówek, w 1992-92 Dzieci w Szoku. Współpraca polegała na budowie scenografii koncertowych, robieniu happeningów malowanych -dartych-palonych w czasie imprez rockowych. W tym samym czasie budował scenografię imprez muzycznych w Warszawie „Jesień Mokotowska”, „Poza kontrolą”, „Rock Fronty”, no i oczywiście „Zadymy”. W Jarocinie parokrotnie bywał jako muzyk, malarz, scenograf.
W latach 1987-89 robił scenografię programu muzycznego Telewizji Polskiej NON STOP KOLOR. Projektuje okładki płyt, kaset, plakaty, ilustracje, książki, programy. Ilustrował i redagował graficznie gazety : „Non Stop”, „Mój Świat”, „Na Przełaj”, „Mała Ulicznica”, „Mać Pariadka”, „Sztandar Młodych”, „Przegląd”, „Ulica Wszystkich Świętych”, „Czarny Krzyż”, „A-Tak”, „Alter”, „Leń”, „Rozbrat”, „B1”, „Alter Ego”, przez 10 lat (1993-2002) „Kalendarz Szalonego Małolata”.
W 1986 r. zrobił po raz pierwszy plakat teatralny do sztuki „Która Godzina” Zygmunta Wojciechowskiego – Teatr Dramatyczny w Warszawie. Tak rozpoczął współpracę z teatrami realizując blisko 40 spektakli w różnej formie. XX wiek zakończył w spółce amerykańskiej Kids Play projektując i budując z architektami Centrum Zabaw dla Dzieci w Gdańsku i w Warszawie. Oprócz projektów przestrzeni wykonywał malarstwo ścienne i aranżację wnętrz. XXI wiek rozpoczął aranżacją wnętrz mieszkalnych, sklepów, domów, dyskotek, pubów, pizzerii, przedszkoli itp.
Informacje dla kupujących:


Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.

Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail:
aukcje@artinfo.pl

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl