olej/płótno, 100 x 100 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MM | MICHAŁ MISIAK 2005 | „S-1” | OLEJ | 100 x 100 cm’
Obrazy Michała Misiaka są zazwyczaj kojarzone ze sztuką op-artu, której podstawowym założeniem jest gra z percepcją widza. Jednak, biorąc pod uwagę misterny proces powstawania dzieła, to w tej geometrycznej rozgrywce mamy do czynienia również z wytworzoną przez artystę mistyką. Obrazy Michała Misiaka charakteryzuje wysublimowany monochromatyzm. Przestrzeń jest bogata w sploty linii o ciepłych i zimnych tonach określonej barwy. Artysta za pomocą precyzyjnie prowadzonych linii konstruuje wielowymiarową głębię przestrzeni. Gęsto splatające się kierunki o różnorodnej temperaturze barw wprawiają płaszczyznę w rozedrganie. Wytworzone wibracje dążą do centrum, aby niepostrzeżenie zniknąć w jego oddali. Autor opisuje swoją twórczość, mówiąc: „Od dłuższego czasu w swoich obrazach poszukuję porządku – odbicia przeczuwanego ładu wszechświata. Porządek przedstawiany przeze mnie jest ustalony intuicyjnie i zazwyczaj zdeterminowany poprzez ścisłe, proste zależności geometryczne. To struktura wynikająca z przenikania się dwóch rytmów linii. Linie biegną promieniście, punkty ich zbiegu znajdują się daleko poza obszarem obrazu. W centrum obrazu, który można interpretować jako wycinek większej, być może nieskończonej całości, powstaje efekt interferencji – nakładania się fal. Punkty przecięć linii układają się w oczach obserwatora w nie całkiem regularny rysunek. Ta nieregularność wynika z błędu ludzkiej ręki – obrazy malowane są odręcznie cienkim pędzelkiem”.
Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1999 roku z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Aktualnie pracuje jako adiunkt w pracowni rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Twórczość w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii. W ostatnim czasie tworzy także ruchome obrazy wideo. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz laureat kilkunastu nagród i wyróżnień. Jest autorem 24 wystaw indywidualnych, oraz uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych. Od 2004 roku jest uczestnikiem plenerów dla artystów posługujących się językiem geometrii dr Bożeny Kowalskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Jerke Museum w Recklinghausen, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Ukrainie i USA.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Ceny wywoławcze.
Dom Aukcyjny Desa Unicum nie publikuje cen wywoławczych we wszystkich katalogach aukcyjnych.
W takim przypadku licytacja rozpoczyna się od podawanej przez aukcjonera w trakcie aukcji ceny wywoławczej, która zwyczajowo zawarta jest między połową a trzy czwarte dolnej granicy estymacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl