Akwarela, papier; 33,5 x 22,5 cm w świetle passe-partout Sygnowany p. d.: MPociecha Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych | Poznań, Plac Wolności 18 | Reg. obrazów nr. bież. 770 | Nazwisko artysty Pociecha Michał | Tytuł obrazu (dzieła) Chłop | Cena sprzedaży akwarela
Obraz wystawiany w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Malarz wykształcony w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza oraz w Akademii monachijskiej. Artysta, już w czasie studiów dwukrotnie odznaczony medalami, wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, a także w Wiedniu i we Lwowie, gdzie w 1894 roku uzyskał srebrny medal za akwarelę Nad wieczorem. Jego ulubioną techniką była akwarela, czasem tylko malował obrazy olejne. Był przede wszystkim pejzażystą. Prezentowana praca należy do rzadziej podejmowanych przez artystę tematów. Połączył on swój ulubiony motyw pejzażu z portretem. Charakterystyczne rysy twarzy wskazywać mogą konkretną postać, która pozowała malarzowi.
POCIECHA Michał
Malarz, rysownik. Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1869-75) u Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza, a od roku 1875 w Akademii monachijskiej u Ludwiga Löfftza.
W trakcie studiów dwukrotnie odznaczony medalami. Wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (od 1875 r.) i Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz Salonie Krywulta w Warszawie, a także w Wiedniu, Pradze i we Lwowie. Jego ulubioną techniką była akwarela, rzadziej olej.
Był przede wszystkim pejzażystą, rzadziej malował portrety oraz sceny historyczne. Rysował węglem i kredką - pejzaże, sceny rodzajowe, portrety, architekturę. jego prace były chętnie reprodukowane w czasopismach oraz na pocztówkach.
Malował głównie pejzaże, rzadziej portrety. Jego ulubioną techniką była akwarela, czasem tylko malował obrazy olejne.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl