olej na tekturze, 26 x 20 cm, sygnowany i datowany l.d. "Mieczysław Reyzner /1933". Na odwrocie, na tekturze kartka maszynopisu z "Opinią" Ludwika Ludwikowskiego, stwierdzającego autentyczność obrazu, podpisana i datowana w Krakowie 24 lutego 1985 r.
Malarz związany ze Lwowem. Tworzył obrazy o różnej tematyce, były to sceny rodzajowe, sceny religijne, a także pejzaże, bretońskie z czasów pobytu we Francji i tatrzańskie,malowane po powrocie do rodzinnego miasta. Największą sławę i pamięć u potomnych dały mu portrety, których stworzył najwięcej. W 1880 wyjechał do Wiednia, gdzie studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w Monachium, po jej ukończeniu w 1886 powrócił do Lwowa. W 1888 wyjechał do Paryża, w pobliżu Ogrodu Luksemburskiego otworzył własną pracownię, gdzie malował portrety i pejzaże. Uczestniczył aktywnie w Salonach Jesiennych, jego prace były wystawiane również na międzynarodowych wystawach organizowanych w Berlinie, Monachium i Wiedniu. Do kraju wrócił w 1896 roku, przez blisko pół roku przebywał w Gołuchowie, później zamieszkał na stałe we Lwowie. Jeździł często na Huculszczyznę, Podole i na Podhale, malując liczne pejzaże. Wystawiał najczęściej w lwowskim TPSP, ale i w Krakowie, w Warszawie w Salonie Krywulta i TZSP oraz m.in. w Czerniowcach, Tarnopolu, Łodzi, Sanoku, Bochni. Krytycy podkreślali zarówno różnorodność tematów podejmowanych przez artystę, jak i różnorodność konwencji stylistycznych jego malarstwa. Z upodobaniem malował kwiaty. Większy zbiór obrazów artysty znajduje się w Lwowskiej Galerii Sztuki.
REYZNER Mieczysław
Urodził się w 1861, zmarł w 1941r. we Lwowie. Malarstwa uczył się w Akademii wiedeńskiej i monachijskiej (1880-1886). Lata 1888-1896 spędził w Paryżu, gdzie otworzył pracownię malarską w pobliżu Ogrodu Luxemburskiego. W 1897 r. osiadł na stałe we Lwowie. Był malarzem scen rodzajowych i kwiatów. Po mistrzowsku malował portrety, zwłaszcza kobiece. Obrazy artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl