NYDL Miroslav | Zestaw karykatur pisarzy i artystow - 52 sztuk, lata 60. - 70. XX w.

Miroslav NYDL (ur. 1924)

Zestaw karykatur pisarzy i artystow - 52 sztuk, lata 60. - 70. XX w.

technika mieszana (tusz, akwarela, collage), papier;
format zróżnicowany
ok. 34, 5 x 29,5 cm (m.in. karykatury Adama Ważyka, Jerzego Putramenta),
ok. 45 x 31 cm (m. in.: Jerzy Andrzejewski, Jan Dobraczyński, Kornel Filipowicz, Stanisław Lem, Tadeusz Nowak, Jan Parandowski, Roman Brandstaetter, Tadeusz Różewicz, Konrad Srzednicki, Władysław Terlicki, Melchior Wańkowicz, Mieczysław Wejman),
ok. 62, 5 x 45 cm (m.in.: Lesław Bartelski, Vietězslav Nezval, Jarosław Iwaszkiewicz); sygn. u dułu; n , arkusze podpisane ołówkiem na odwrocie.
Prace wystawiane m.in. w Polsce oraz w czasie światowego kongresu PEN Club-u w 1994 r. w Pradze.

Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji.

Formy zgłoszenia:
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:

tel.: 022 818 94 68
tel. kom.: 0 601 808 148
e-mail: