Z cyklu Collections, Dutch Still Life with Baloons, 2016 r.
fotografia barwna, 150 x 105 cm
Artystka interdyscyplinarna. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniła doktorat w Katedrze Filmu Animowanego, Fotografii i Mediów Cyfrowych. W swojej praktyce artystycznej analizuje zagadnienia związane z szeroko pojętą koncepcją tożsamości, jej kształtowaniem w procesie zapamiętywania, działaniami site-specific, a także w perspektywie relacji międzyludzkich, zachodzących zarówno na poziomie rodziny, jak i społeczeństwa, wyrażających się między innymi w kultywowanej tradycji. W tym kontekście szczególnym obszarem jej zainteresowań stała się instytucja muzeum wraz z jej zbiorotwórczą rolą oraz potencjałem kształtowania świadomości społecznej. Sięgnięcie do magazynów i rozczytanie na nowo przechowywanych tam przedmiotów stało się kluczowym i najważniejszym filarem jej ostatnich projektów artystycznych. Realizacją, nad którą aktualnie pracuje jest wieloelementowy „kobierzec” powstający w oparciu o eksponaty muzealne przechowywane w magazynach militariów, rzemiosła artystycznego i tkanin Muzeum Narodowego w Krakowie. Na wystawie „Sytuacja się zmieniła” prezentowana jest pierwsza odsłona tego projektu, praca „Wota” (2017). Natalia Wiernik jest laureatką wielu nagród o zasięgu międzynarodowym, m.in zwyciężyła w prestiżowym konkursie Sony World Photography Awards, była także finalistką konkursu New York Photography Festival, a także Voies Off na festiwalu fotograficznym w Arles. Brała udział w projekcie „Sejsmograf” o młodej małopolskiej scenie artystycznej (Bunkier Sztuki). Jak dotąd została dwukrotną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia, otrzymała także stypendium Twórcze Miasta Krakowa oraz stypendium Młoda Polska ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Prezentowana praca ‘Dutch Still Life with Baloons’ znalazła się na shortliście w konkursie organizowanym przez Rijksmuseum w Amsterdamie, a seria ‘Collections’, do której należy ta praca, znalazła się w kolekcji Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.
WIERNIK Natalia
Urodzona w Krakowie. W latach 2008-2013 studiowała w pracowni Fotografii I prowadzonej przez prof. Agatę Pankiewicz na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom magisterski. Kontynuuje kształcenie w ramach studiów doktoranckich od 2013 roku. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureatka nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych. Współpracuje z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl