Oblężenie Sewastopola, epizod z wojny krymskiej 1853-56
olej/blacha, 56,5 x 73,5 cm na odwrociu nalepka szwajcarskiego domu aukcyjnego Koller Auktionen oraz dwie nalepki przewozowe
POCHODZENIE: - dom aukcyjny Koller Auktionen, Zurych, listopad 2008 - kolekcja prywatna, Warszawa
Oblężenie Sewastopola przedstawia epizod z wojny krymskiej, kiedy to wojska koalicji brytyjsko-francusko-tureckiej nacierały na główną rosyjską bazę nad Morzem Czarnym. Przyczyną konfliktu był, jak to często się zdarzało spór o własność terytorium w okolicach Morza Czarnego prowadzony przez Cesarstwo Rosyjskie i Imperium Osmańskie. Wojna krymska trwała prawie rok i zakończyła się zwycięstwem sprzymierzonych wojsk. Prezentowana praca upamiętnia decydujący moment w historii wojny krymskiej. Po wielu dniach ciężkiej obrony i dwukrotnym bombardowaniu wymęczone i wyniszczone głodem wojska Cesarstwa Rosyjskiego po raz ostatni mierzą się z wojskami koalicji prowadzonymi przez generała Pelissier. W ostatnim ostrzale, który rozpoczął się 5 września, uczestniczyło około 775 dział sprzymierzonych. Straty ludzkie wzrastały, a twierdza w Sewastopolu niszczała w oczach. Prezentowana praca doskonale oddaje atmosferę bitwy. Wydaje się, że każdy centymetr płótna pełen jest dramatyzmu, huku i swędu dymu armatniego. Pierwszy plan zdominowało starcie francusko-tureckiego oddziału nacierającego na zaskoczoną armię rosyjską. Wedle podań historycznych oblężenie odbyło się z zaskoczenia. Ciała zmarłych mieszają się z ciężką artylerią oblężniczą, a żołnierze w brunatnych mundurach wycofują się w popłochu. Fasadę Sewastopolskiej fortecy kruszą armatnie kule, majaczący w dali skalisty półwysep niczym wulkan wystrzeliwuje fragmenty pocisków, a całą scenę spowija dym wytworzony przez palący się proch armatni. Praca zachowana jest w lekkiej gamie barwnej, którą zdominowały błękity, biele i brązy. Pogodna kolorystyka dzieła w zwodniczy sposób odbiera część grozy, która charakteryzowała tę pełną strat bitwę.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl