Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MALARZ nierozpoznany | PORTRET MĘSKI, 1 poł. XVII w.

nierozpoznany MALARZ

PORTRET MĘSKI, 1 poł. XVII w.

Olej, płótno dublowane; 50 x 37 cm
Na odwrocie nalepka z początku XX w. weneckiej galerii antyków Giuseppe Dominiciego: DOMINICI GIUSEPPE | VENISE | MAGASIN | D.ANTIQUES ET OBJECTS D’ART z odręcznym numerem 409 8282

Zygmunt II August (1520-1572), król polski - formalnie od 1530 r., faktycznie od 1548 r., wielki książę litewski od 1522 r. (rządy na Litwie od 1544 r.), syn Zygmunta Starego i Bony; ostatni władca z dynastii Jagiellonów. Po śmierci ojca (1548), przejąwszy rządy w Polsce, zmagał się początkowo z niezadowoloną z trybu objęcia przez niego tronu polskiego opozycją (został bowiem koronowany jeszcze za życia ojca). Również małżeństwo Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną budziło niechęć magnatów i szlachty. Rządy swe król opierał początkowo na senacie, ale potrzeba uzyskania funduszy na prowadzenie wojen, skłoniła go do sojuszu ze szlachtą. Podczas sejmu w Piotrkowie (1562-63) uchwalono egzekucję dóbr królewskich i utworzono stałe wojsko zaciężne, tzw. kwarciane. Wprowadzenie reform i uzyskanie poparcia szlachty umożliwiły królowi zaangażowanie w politykę zagraniczną. Wcześniej, w 1561 r., działaniami dyplomatycznymi, doprowadził do sekularyzacji Zakonu Kawalerów Mieczowych i przyłączenia do Polski części Inflant. Spowodowało to wybuch wojny siedmioletniej północnej (1563-70) i podział Inflant między Polskę, Litwę, Szwecję, Danię i Rosję. Tym samym Zygmunt August włączył Polskę w rywalizację o panowanie nad Morzem Bałtyckim. W 1568 r. król rozpoczął budowę polskiej floty wojennej, powołał w tym celu Komisję Morską. W 1569 r. w Lublinie doszło do zawarcia unii polsko-litewskiej, która dała początek Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Odtąd Polska i Litwa miały mieć wspólny sejm, wspólną elekcję króla, politykę zagraniczną i system pieniężny. Zachowano oddzielne wojsko, skarb i szereg odrębności ustrojowych.
Okres panowania Zygmunta II Augusta to czas rozkwitu kultury, nauki i sztuki polskiego odrodzenia, szczytowy okres "złotego wieku" kultury polskiej. Król, sam starannie wykształcony, otaczał się wybitnymi twórcami i artystami. Będąc miłośnikiem tkactwa artystycznego, zebrał bogatą kolekcję arrasów. Zmarł bezpotomnie w 1572 r., kończąc panowanie Jagiellonów w Polsce.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.

Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19  ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl