Na prezentowanym obrazie przedstawiona została postać świętej. Portretowe ujęcie uniemożliwia zdecydowane jej rozpoznanie. Nie jest to z całą pewnością św. Cecylia, która w ikonografii przedstawiana jest jako orantka. Późniejsze prezentacje ukazują ją w tunice z palmą męczeńską w dłoni. Czasami gra na organach. Jej atrybutami są: anioł, instrumenty muzyczne - cytra, harfa, lutnia, organy, płonąca lampka, miecz, wieniec z białych i czerwonych róż - oznaczających jej niewinność i męczeństwo. Jeśli artysta planowałby takie portretowe ujęcie, z całą pewnością przedstawiłyby ją, jeśli nie z jednym z atrybutów, to choćby w wieńcu na głowie. Pochylenie głowy jest charakterystyczne dla przedstawień Marii w scenie Zwiastowania. Na Marię wskazywać mogą również barwy szat, w które malowana postać została odziana: suknia koloru czerwieni (jako symbol pierwiastka boskiego przynależnego Marii jako Bożej Rodzicielce - Theotokos), na którą narzucony jest zwykle płaszcz w różnych odcieniach barwy niebieskiej (jako pierwiastek ziemski, podobnie jak ziemska była natura Marii). Brak narzuconego na głowę maforionu nie wyklucza możliwości przedstawienia na obrazie Marii. Podobne rozwiązanie, jak i pewne detale, jak np. oliwkowa chusta, ułożenie włosów, przywodzą na myśl chociażby "Madonnę z książką" Boticellego (1483, tempera, drewno; Mediolan, Museo Poldi Pezzoli).
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl