Olej tektura; 68 x 59 cm Sygnowany l.g.: Nic Michailow | 1914.
Jeden z najwybitniejszych portrecistów bułgarskich. Początkowo uczył się, jako gimnazjalista, u prof. Jana Václava Mrkvički (bułg. Iwan Mrkwiczka), W 1895 studiował w Monachium w prywatnej szkole W. Atina, malował kopie obrazów z Pinakoteki, W 1900 roku otworzył szkołę rysunkową w Monachium, w 1902 powrócił do Bułgarii, gdzie uczył malarstwa na Akademii w Sofii, a także pracował jako malarz Ministerstwa Oświaty. W 1897 roku brał udział w Drugiej Wystawie Sztuki. Podróżował do Paryża i Londynu, gdzie kontynuował edukację oraz kopiował obrazy w muzeach. W roku 1911 osiadł w Niemczech - mieszkał głównie w Berlinie i Hamburgu. Całe życie jednak podróżował - pracował jako portrecista w Ameryce Południowej (Argentyna, Brazylia, Chile), Włoszech, Anglii i Austrii. Malował portrety członków bułgarskiej inteligencji w tym rodziny panującej, króla Szwecji i członków rodu Hohenzollernów.
MICHAJŁOW NENOW Nikoła (Nikola MICHAILOW)
Jeden z najwybitniejszych portrecistów bułgarskich. Początkowo uczył się, jako gimnazjalista, u prof. Jana Václava Mrkvički (bułg. Iwan Mrkwiczka), W 1895 studiował w Monachium w prywatnej szkole W. Atina, malował kopie obrazów z Pinakoteki, W 1900 roku otworzył szkołę rysunkową w Monachium, w 1902 powrócił do Bułgarii, gdzie uczył malarstwa na Akademii w Sofii, a także pracował jako malarz Ministerstwa Oświaty. W 1897 roku brał udział w Drugiej Wystawie Sztuki. Podróżował do Paryża i Londynu, gdzie kontynuował edukację oraz kopiował obrazy w muzeach. W roku 1911 osiadł w Niemczech – mieszkał głównie w Berlinie i Hamburgu. Całe życie jednak podróżował – pracował jako portrecista w Ameryce Południowej (Argentyna, Brazylia, Chile), Włoszech, Anglii i Austrii. Malował portrety członków bułgarskiej inteligencji w tym rodziny panującej, króla Szwecji i członków rodu Hohenzollernów.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl