olej/deska, 20,7 x 16 cm sygnowany l.d.: 'P.Stachiewicz' opisany na odworciu: 'Potwierdzam że jest to | oryginalna praca (...) ś. p. Męża. | M. Stachiewiczowa'
W twórczości Piotra Stachiewicza oddzielnym nurtem są przedstawienia kobiecych głów. Portretowane odznaczały się subtelną urodą. Były to zarówno kobiety "dobrze urodzone" jak również chłopki (często w stroju krakowskim). Prezentowana praca, zgadzając się w ogólnym charakterze z tym typem, jest jednak wyjątkowa ze względu na ujęcie. Dominują tu ciemne barwy, a malarska "tkanka" jest, co typowe dla Stachiewicza - bardzo delikatna. Piotr Stachiewicz studia artystyczne odbył w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza oraz Floriana Cynka. Po uzupełnieniu edukacji o niemal obowiązkową w tym czasie wizytę w Monachium, powrócił do Krakowa. Udzielał się tu aktywnie w organizacji życia artystycznego. Należał do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w którym piastował funkcję wiceprezesa. W 1913 zaprojektował fryz mozaikowy w prezbiterium kościoła Jezuitów w Krakowie. Wraz z Włodzimierzem Tetmajerem opublikował w 1931 roku "Album kolorowych reprodukcji. Wieliczka". Stachiewicz był cenionym ilustratorem, którego prace były szeroko rozpowszechnione przez reprodukcje na kartach pocztowych.
W latach 1877-83 studiował w krakowskiej SSP u Jana Matejki oraz w latach 1883-85 w monachijskiej Akademii u Ottona Seitza. Podróżował do Włoch, Palestyny. Przez wiele lat był prezesem TPSP w Krakowie. Tematem jego prac były sceny rodzajowe, religijne i portrety młodych dziewcząt. Jego niektóre obrazy odznaczają się niekiedy akcentami realizmu. Zajmował się także ilustratorstwem m.in. do "Trylogii" i "Quo vadis" Sienkiewicza. Stosował technikę olejną i pastel.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
STACHIEWICZ Piotr
W latach 1877-1883 studiował w krakowskiej SSP u Jan Matejki oraz w latach 1883-1885 w monachijskiej Akademii u O. Seitza. Podróżował do Włoch, Palestyny. Przez wiele lat był prezesem TPSP w Krakowie. Tematem jego prac były sceny rodzajowe, religijne i portrety młodych dziewcząt. Jego niektóre obrazy odznaczają się niekiedy akcentami realizmu. Zajmował się także ilustratorstwem m.in. do "Trylogii" i "Quo vadis" Sienkiewicza. Stosował technikę olejną i pastel.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl