Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
STACHIEWICZ Piotr | WENECKA KORONKA, przed 1922

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

WENECKA KORONKA, przed 1922

pastel, papier, 46 x 62,5 cm; sygnowany po lewej: P. STACHIEWICZ.
Na odwrocie napisy odręczne - l.g.: Piotr Stachiewicz | Kraków | "Wenecka koronka"; - l.d.: Własność | Inż. Ignacy i dr Halina | Dąbrowscy, Warszawa. 1922 r.
Pośrodku drukowana nalepka warszawskiego zakładu ramiarskiego Stefana Dytry.

Piotr Stachiewicz ukończył Politechnikę Lwowską, a następnie (1877-83) studiował malarstwo w kra-kowskiej Szkole Sztuk Pięknych, m.in. u Jana Matejki. Kształcił się też w Akademii monachijskiej u Oskara Seitza (1883-85). Podróżował do Włoch i Ziemi Świętej. Stale mieszkał w Krakowie, gdzie był wieloletnim prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Malował sceny rodzajowe, portre-ty, m.in. popularne "główki" dziewczęce oraz obrazy o tematyce religijnej, z których najbardziej zna-ny jest cykl Legenda o Matce Boskiej. Tworzył też serie obrazów opartych na motywach literackich. Zajmował się ilustratorstwem wykonując, m.in. ilustracje do Quo vadis? i Trylogii Sienkiewicza oraz Bajek Kraszewskiego.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
STACHIEWICZ Piotr
W latach 1877-1883 studiował w krakowskiej SSP u Jan Matejki oraz w latach 1883-1885 w monachijskiej Akademii u O. Seitza. Podróżował do Włoch, Palestyny. Przez wiele lat był prezesem TPSP w Krakowie. Tematem jego prac były sceny rodzajowe, religijne i portrety młodych dziewcząt. Jego niektóre obrazy odznaczają się niekiedy akcentami realizmu. Zajmował się także ilustratorstwem m.in. do "Trylogii" i "Quo vadis" Sienkiewicza. Stosował technikę olejną i pastel.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl