technika własna/papier, karton, 58,5 x 93,5 cm sygnowany i datowany p.d.: 63. R Owidzki sygnowany, datowany i opisany na na odwrocie: R.OWIDZKI. | IX : X - 1963 r. | 58 1/2 cm x 96 1/2 cm | napis: OSTROŻNIE! | góra oraz nalepka Centrum Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie i Muzeum w Tel Avivie z wystawy Artitsto Polonaise Contemporary
WYSTAWIANY: - 37 artistes polonais contemporains, Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, X-XI 1965
LITERATURA: - 37 artistes polonais contemporains,[ kat.wystawy], Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, Tel Awiw 1965, poz. 76 (repr.czarno -biała)
Roman Owidzki brał udział w wystawie „37 polskich artystów” w Tel Awiwie w 1965 roku obok takich twórców jak Tadeusz Kantor, Stefan Gierowski, Jerzy Nowosielski, Jerzy Tchórzewski, Jan Lebenstein i in. Była to niezwykle ważna wystawa biorąc pod uwagę kontekst polityczny(nowo powstałe państwo Izrael, Polska Rzeczpospolita Ludowa i lata 60). Na tej właśnie wystawie prezentowany był obraz „Przenikanie”. Artysta studiował na warszawskiej ASP w latach 1935-1939. Profesor na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni. Pedagog i teoretyk sztuki. Na warszawskiej ASP w latach 1956-1983 prowadził Pracownię Kompozycji Brył i Płaszczyzn (od lat 70. pod nazwą Pracownia Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych).
OWIDZKI Roman
Urodził się w 1912 w Ostrowach w województwie łódzkim. W latach 1931-34 studiował nauki ścisłe, a następnie malarstwo na warszawskiej ASP, w pracowni K. Tischego oraz J. Kurzatkowskiego. Wojna przerwała jego studia i dyplom otrzymał w 1955, na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, której był już wtedy pedagogiem. W czasie wojny, był więźniem oflagu w Murnau, gdzie wspólnie z J. Sołtanem, B.T. Urbanowiczem i A. Siemaszką realizowali scenografie do sztuk teatralnych wystawianych przez obozowy teatr. Od 1956, prowadził na ASP pracownię brył i płaszczyzn, która później nazywała się pracownią "działań i struktur wizualnych". Pod koniec lat 60-tych tworzył abstrakcyjne kompozycje olejne. Współpracował z Galerią "Krzywe Koło" M. Bogusza, brał udział w "Konfrontacjach 1965" w Elblągu, Sympozjum Artystów i Naukowców w 1966, w Puławach, jego prace eksponowane były na wystawie "Przestrzeń, ruch, światło" w 1967 we Wrocławiu. ˇ
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl