ołówek, karton; 40 x 30 cm; sygn. i dat. l. d.: R Sekuła 2018, p. d.: R (ujęte w okrąg). na odwrocie opisany: R. SEKUŁA.
Uczeń Tadeusza Dominka, lecz po studiach, gdy został na uczelni, przez wiele lat pracował jako asystent u Jacka Sienickiego. I wydaje się, że ten właśnie malarz wywarł większy wpływ na twórczość Ryszarda Sekuła. Mając do czynienia z orficznym abstakcjonizmem Dominika oraz z egzystencjalną figuracją Sienickiego, Sekuła wybrał ten drugi nurt malarstwa. Zawsze bliski oszczędnym, wyrazistym, materialnym znakom figuralnym , malowanym w stonowanych gamach kolorystycznych, ewoluował od znaku bezgłowych, lalkowo-manekinowych torsów, poprzez bezkształtne kadłuby ułożone szeregowo w czymś przypominającym doły, pudełka czy jamy, do torsów posiadających głowy, osadzonych w pustce, wyalienowanych, zupełnie bezkontekstowych. Jest malarzem związanym pokoleniowo (generacja debiutująca w połowie lat 70.) z nurtem późnej neofiguracji. Wydaje się, że na jego twórczość znaczny wpływ wywarła znajomość z tragiczne zmarłym nauczycielem z liceum - wybitnym malarzem Zbigniewem Tymoszewskim. Urodzony w 1948 roku w Piastowie, koło Warszawy, w latach 1970-1975 studiował na Malarstwie w ASP w Warszawie. Od wielu lat prowadzi pracownię rysunku oraz jest kierownikiem katedry rysunku na Malarstwie. Przez dwie kadencje, w latach 2005-2012, był dziekanem Wydziału Malarstwa.
Urodzony w 1948 roku. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1975 roku w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Od 1975 roku jest nauczycielem akademickim. Obecnie na stanowisku profesora zwyczajnego ASP. Prowadzi pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa w macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo i rysunek. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. W latach 2005 - 2012 dziekan Wydziału Malarstwa.
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl