1. Panorama Warszawy lewobrzeżnej De rebus a Carowo Gustavo [Sueciae rege] gestis [commentariorum libri septem elegantissimi tabuli aeneis exornati cum tripli Indie], Norimbergae 1696 Erick Jonson Dahlbergh (1625 - 1703), Nicolas Perelle (1631 - ?), Willem Swidde (1660 - 1697)
1. Panorama Warszawy lewobrzeżnej w bogatym kartuszu umieszczonym w centrum, u góry napis: URBS WARSOVIA/ Sedes Ordinaria Regum/ Poloniae ea facie exhibitaqua con/ spiciebatur postquam miss praelis/ a Ser. R. Poloniae deserta et a S.R.M. Sueciae secunda vice occupata/ fuit d: 22 Jul. An. 1656 miedzioryt z akwafortą na papierze żeberkowanym, płyta 25,3 x 64 cm, arkusz 35 x 72 cm sygn. l.d.: Perelle sculp. oraz p.d.: E.I. Dahlbergh/ advivum/ Delin. Rycina jest planszą nr 54 z dzieła S. Pufendorfa
2. Panorama batalii o Warszawę (dzień pierwszy) bogate kartusze po bokach oraz legenda u dołu, inc. Praelii ad Warsaviam ["] miedzioryt, akwaforta, papier żeberkowany, płyta 30,5 x 56,5 cm, arkusz 34,5 x 60,5 cm plansza nr 40 z dzieła j.w. przypisywana Perellemu
3. Panorama batalii o Warszawę (dzień drugi) ozdobny kartusz z lewej oraz dołem na wstędze miedzioryt, akwaforta, papier żeberkowany, płyta 29,5 x 56,2 cm, arkusz 34,5 x 60 cm sygn. l.d.: Willem Swidde. Sculp: Holmiae 1696 plansza nr 41
4. Panorama batalii o Warszawę (dzień trzeci) kartusz z legendą l.d. miedzioryt, akwaforta, papier żeberkowany, płyta 29,7 x 55,7 cm, arkusz 34,6 x 60 cm sygn. w kartuszu: Dahlberh ad Vivum Delineavit, w środku i u dołu: W. Swidde Sculp Holmiae plansza nieliczbowana z dzieła j.w. Ładnie zachowany komplet rycin ilustrujących przebieg bitwy warszawskiej w dniach 18, 19, 20 lipca 1656 r., pochodzący z poważnej kolekcji bibliofilskiej.