Obraz na poprawę pamięci, z cyklu: Obrazy użytkowe, 2017
akryl, płótno; 30 x 24 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: ad memoriam SM 2017; na odwrocie opisany: S. Marzec / "Obraz na / poprawę pamięć" / C/2 2017.
Twórca polimedialny - praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, fotografię przetworzoną, performance i film. "Sławomir Marzec postrzega rzeczywistość jako złożoną wielowymiarowość, której sprostać poprzez sztukę można jedynie używając wielu różnych konwencji, mediów i strategii (…). W jego przekonaniu sztuka jest formą aktywności symbolicznej, czyli poszukiwania ruchomego optimum współzależności i współistnienia różnych wymiarów i porządków w dążeniu do pełni naszego istnienia i nieustannej refleksji nad rozumieniem owej pełni" ( z tekstu towarzyszącego wystawie Marca "Wokół widzialności" w Galerii Sztuki, Łódź, 2008 rok). Artysta jest również aktywnym publicystą i stale drukuje swe artykuły w prasie i w publikacjach książkowych. Urodził się w 1962 roku w Lublinie. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom otrzymał w 1986 roku w pracowni Stefana Gierowskiego. Następnie w roku 1988 odbył studia podyplomowe na akademii w Dusseldorfie. Obecnie pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest profesorem tytularnym.
W 1986 ukończył warszawską ASP w pracowni malarstwa S. Gierowskiego. Zrobił aneks do dyplomu w pracowni R. Winiarskiego. Studiował następnie w Kunstakademie w Düsseldorfie, w pracowni form przestrzennych G. Ueckera. Od 1988 wykłada na warszawskiej ASP, a także jest profesorem Instytutu Architektury Krajobrazu KUL. W połowie lat 80-tych wystawiał z ugrupowaniem zwanym "Pracownia Winiarskiego", zajmował się wtedy malarstwem abstrakcyjnym, nawiązującym do neoekspresjonizmu. Tworzy również formy rzeźbiarskie.
Sławomir Marzec jest artystą wizualnym, autorem ponad 60 wystaw indywidualnych, Często publikuje także teksty z pogranicza krytyki i teorii sztuki. W ostatnim roku wydał książkę „Sztuka, czyli wszystko. Krajobraz po postmodernizmie” (2009).
Informacje dla kupujących:
Aukcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl