ODWROCIE: papierowa naklejka z Instytutu Propagandy Sztuki z opisem obrazu
WYSTAWIANY: - Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa, 1931
Kompozycja XII jest interesującym przykładem krakowsko-lwowskiej formuły modernizmu. Jej autor, Stanisław Kramarczyk, był związany z oboma środowiskami i reprezentował je na licznych wystawach w latach 1930-1938. Na malowanych przez artystę figuratywnych kompozycjach uderza charakterystyczny dla formistów sposób operowania malarską plamą i fizjonomie postaci wywiedzione z typów malowanych przez Felicjana Szczęsnego Kowarskiego. Kowarski był zresztą jednym z najważniejszych profesorów, pod których wpływem rozwijał się artysta. Kramarczyk ukończył Szkołę Realną w Krakowie i architekturę na Politechnice Lwowskiej (1921-1923). Od 1923 studiował w Krakowskiej Szkole Przemysłu Artystycznego i na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1930 roku został inżynierem na Politechnice Lwowskiej. W okresie międzywojennym zajmował się malarstwem i architekturą. Brał udział w wielu konkursach projektowych i artystycznych. Zdobył m.in. I nagrodę za projekt urbanistyczno-architektoniczny śródmieścia Sosnowca w 1935 roku. Swoje prace malarskie wystawiał w Krakowie, Lwowie, Łodzi, Warszawie, Brukseli, Budapeszcie, Bukareszcie, Sofii i Kopenhadze. Pisał również teksty publicystyczne i zajmował się krytyką sztuki i architektury. W czasie II wojny światowej pracował w Lwowskiej Galerii Obrazów. W 1945 roku zamieszkał w Nysie i przez kolejne lata był dyrektorem tamtejszego muzeum. W roku 1976 przeniósł się na stałe do Krakowa.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl