Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
MASŁOWSKI Stanisław | WILLA WTAORMINIE, 1922

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

WILLA WTAORMINIE, 1922

ołówek, akwarela, gwasz na tekturze,
101,5 x 68,5 cm,
sygnowany p.d. "VILLA. NICLODI / TAORMINA. / S. MASŁOWSKI/ 1922.", z prawej strony drobne plamy.

"Prawdziwe mistrzostwo osiągnął Masłowski w technice akwareli, która pod koniec lat dziewięćdziesiątych stała się główną domeną jego twórczości. Akwarele Masłowskiego, malowane w plenerze, lekko i delikatnie, z ogromną wrażliwością, oddają charakter postaci, materialną różnorodność przedmiotów, a także subtelne efekty światła w pejzażu" (Ewa Micke-Broni arek). Od 1900 r. Masłowski wyjeżdżał na plenery malarskie do Włoch. W 1922 r. był w Tivoli i Taorminie na Sycylii - była to ostatnia jego podróż do Włoch. Namalował wówczas m.in. widoki z Villa d`Este w Tivoli, Wybrzeże d`Angio i Wille nad morzem w Taorminie - prawdopodobnie tożsamą z naszą pracą (zob. SAP, t. s. 401).

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
MASŁOWSKI Stanisław
Uczeń W.Gersona i A.Kamieńskiego w Warszawskiej Klasie Rysunkowej. Odbywał coroczne podróże na plenery malarskie, m.in. na Ukrainę w latach 1875-1886. Zafascynowany tamtejszym krajobrazem i folklorem namalował wówczas wiele obrazów rodzajowych z postaciami Kozaków (Taniec Kozaków, Dumka Jaremy). W roku 1886 przebywał w Monachium. Po 1900 roku kilkakrotnie jeździł do Włoch i do Paryża, a w 1912 podróżował na Sycylię i do Tunisu. Oprócz malarstwa olejnego uprawiał akwarelę i w tej trudnej technice doszedł do prawdziwego mistrzostwa. W swoich malowanych akwarelą krajobrazach - realistycznych, a zarazem dekoracyjnych - dawał, według własnych słów - „coś w rodzaju syntezy pejzażu polskiego”.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl