Album zaw. 25 fotografii form. ca 12x17,5 cm autorstwa Stanisława Muchy
(Album zatytułowany "Okręgowa Wystawa Szkolna Kraków 1929", form. ca 23x32 cm, k. 15, opr. oryg. pł., grzbiet przewiązany sznurkiem. Na zdjęciach przedstawiono wygląd poszczególnych sal lekcyjnych do nauki przedmiotów: religii, polonistyki, filologii klasycznej, języków obcych, psychologii i filozofii, historii, śpiewu, biologii, fizyki, mineralogii, geografii, matematyki, rysunku, krajoznawstwa, robót ręcznych, ćwiczeń cielesnych i higieny. Album otwiera zdjęcie, na którym uwidoczniono Komitet Wystawy. Kuratorem wystawy był Tadeusz Kupczyński, a jej gospodarzem Jan Paczowski. Zdjęcia do albumu wykonał Stanisław Mucha, oprawę Stanisław Mróz, wydrukował zaś "Szybkodruk". Wszystkie zdjęcia naklejone na karty albumu. Stan dobry
S.Mucha (1895-1976) - fotograf krakowski. W czasie I wojny światowej fotografował działania Legionów Polskich. Od 1922 studiował w Krakowie prawo i został fotoreporterem IKC. W 1929 otworzył w Krakowie własne atelier ukierunkowane na fotografię pejzażową. Od 1952 członek ZPAF)
MUCHA Stanisław
Fotograf zajmujący się przede wszystkim dokumentowaniem architektury i życia Krakowa. Fotografią zafascynował się w latach gimnazjalnych. Jako uczeń VII klasy bocheńskiego gimnazjum wstąpił wojska. Od 1915 r. służył w dowodzonym przez płk. Bolesława Roję 4 pułku piechoty Legionów Polskich czyli Czwartaków. Duża biegłość fotograficzna umożliwiła mu stworzenie niezwykle ciekawej i cennej dokumentacji udziału Czwartaków w epopei legionowej. W 1917 r. przy Legionach Polskich utworzony został Urząd Filmowy, rok później przekształcony w Centralny Urząd Filmowy przy Naczelnym Dowództwie WP, którego był kierownikiem technicznym. Od 1929 r. do lat 70. (z przerwą w latach 1939-45) prowadził zakład fotograficzny na ul. Jabłonowskich 20. W latach 1920-1939 powstały jego liczne fotografie ukazujące zabytkową architekturę Krakowa, w tym panoramy miasta. Podczas II wojny światowej, narażając życie, wyniósł z Drukarni Narodowej zajętej przez Niemców cenne zdjęcia - świadectwo zbrodniczej działalności okupanta w Krakowie m.in. zburzenia pomnika A. Mickiewicza na Rynku Głównym. Wykonywane przez niego zdjęcia chętnie umieszczano w publikacjach dotyczących Krakowa oraz wydawano w formie pocztówek. Prace Stanisława Muchy zdobywały nagrody na konkursach fotograficznych. Współpracował, jako fotoreporter, ze "Światowidem" i "Ilustrowanym Kurierem Codziennym".
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl