olej/płótno, 81,5 x 60 cm sygnowany i datowany l. d.: `SP | 1899`
Stanisław Poraj - Pstrokowski był uczniem W. Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej. W latach 1892 - 96 przebywał w Rzymie. W 1898 roku zamieszkał w Paryżu, gdzie aktywnie działał w polskim środowisku artystyczno- literackim. Po zakończeniu I wojny światowej osiadł w Bretanii. Swoje prace prezentował na wystawach w Rzymie, Paryżu, Warszawie, Lwowie i Krakowie. Zajmował sie przede wszystkim malarstwem pejzażowym, w początkowym okresie zdominowane tematyką włoską. Malował także motywy z Bretanii, sceny symboliczne, literacko- baśniowe, portrety. Wykonywał projekty witraży i malowideł ściennych.