1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i antyki wymienione w zamieszczonym katalogu.
2. Przebieg aukcji
a. prezentacja obiektów w Internecie i ich ewentualny ogląd w Katowicach i Warszawie
b. osobom zainteresowanym wysyłamy estymację(fax, e-mail, poczta)
c. składanie ofert cenowych na dane obiekty (fax, e-mail, poczta) w ramach a także powyżej i poniżej estymacji
d. rozstrzygnięcie ofert (wygrywa najwyższa) i powiadomienie zainteresowanych osób
3. Organizator gwarantuje autentyczność oraz zgodność ze stanem faktycznym innych istotnych cech przedmiotów opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis nie odpowiadał rzeczywistości, nabywca może w ciągu 28 dni od terminu aukcji zwrócić przedmiot. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.
4. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne oferowanych przedmiotów. Wszelkie możliwe reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z przepisami prawa polskiego.
5. Śląski Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów powstałych przed 9 maja 1945 r. poza granicę kraju wymaga zgody odpowiednich władz.
WITKIEWICZ Stanisław
Dramatopisarz, malarz, teoretyk sztuki i filozof. Urodził się w 1851 roku w Poszawszu na Żmudzi, zmarł w 1915 roku w Lovrano na Istrii (Chorwacja).Pierwsze lekcje rysunku pobierał w Tomsku u litografa J. Volkmara Flecka. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu (1868-1871), a następnie krótko w Akademii monachijskiej pod kierunkiem H. Anschütza. W końcu 1873 roku zamieszkał w Warszawie gdzie dzielił pracownię w Hotelu Europejskim z J. Chełmońskim, A. Chmielowskim i A. Piotrowskim. W latach 1884-1890 współpracował z pozytywistycznym pismem "Wędrowiec", które było jego trybuną w walce o nową sztukę. Pisał monografie artystów. W latach 1890-1908 mieszkał w Zakopanem gdzie stworzył teorię i praktykę "stylu zakopiańskiego". Stworzył wiele obrazów bliskich naturalizmowi, odwołujących się do Powstania Styczniowego, malował sceny rodzajowe, pejzaże (morskie i tatrzańskie). Pełnił rolę autorytetu moralnego. Jego twórczość została przesłonięta przez działalność krytyczną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl