BOCZAROWSKA Stanisława | PIEŚŃ O POKOJU

Stanisława BOCZAROWSKA (1901 - 1972)

PIEŚŃ O POKOJU

Olej, płótno; 70,8 x 60,8 cm
Sygnowany l. d.: St. Boczarowska
Na odwrociu napis: Boczarowska stanisława |

Stanisława Boczarowska była krakowską malarką. Wystawiała w 1939 roku w TPSP i we Lwowie.
Na ciemnym tle przedstawiona została dwójka dzieci. Chłopiec po prawej stronie obrazu trzyma akordeon. Możliwe jest, że właśnie gra. Dziewczynka obok niego trzyma pluszową zabawkę. Jasna tonacja rysów dzieci stanowi kontrast dla akordeonu w tonacji zimnej czerwieni, kokardy we włosach dziewczynki i takiegoż czerwonego kubraka, w który jest ubrana. Dzieci wydają się być smutne.