Olej, tektura; 35 x 50 cm Sygnowany p.d.: Stefan Rostworowski
Malarz. Jako dziewięciolatek podjął naukę w Szkole Przemysłu Artystycznego w Krakowie. Zaraz po zakończeniu wojny, w roku 1945 został przyjęty na drugi rok studiów na Wydział Malarstwa krakowskiej Akademii, gdzie uczył się pod kierunkiem m.in. Ignacego Pieńkowskiego oraz Eugeniusza Eibischa. Studia ukończył w roku 1958. Był mężem malarki, Janiny Rostworowskiej (1921-1999).
Całe swoje życie poświęcił malarstwu. Jako dziewiętnastolatek podjął naukę w Szkole Przemysłu Artystycznego w Krakowie. W 1945 roku, artystę przyjęto na drugi rok Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Był uczniem miedzy innymi Ignacego Pieńkowskiego oraz Eugeniusza Eibischa. Na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii poznał swoją żonę Janinę. W ich twórczości można odnaleźć inspiracje koloryzmem, francuskim impresjonizmem i postimpresjonizmem. Rostworowski nieprzerwanie malował do końca życia, pozostał wierny realistycznemu przedstawianiu rzeczywistości. Malował portrety m.in. własnych dzieci, miejskie pejzaże Krakowa i wiejskie studia natury z Pogórza, okolic Kasinki, Lanckorony, Limanowej, dokąd wyjeżdżał z rodziną na wakacje.
W 2005 r. w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie odbyła się wystawa prac artysty i jego żony.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl