Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
RYBKOWSKI Tadeusz | PO POLOWANIU, 1897

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

PO POLOWANIU, 1897

Akwarela, papier; 14,4 x 18,6 cm
Sygnowany czarną akwarelą l. d.: Tadeusz Rybkowski | Marienbad 1897

Tadeusz Rybkowski studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1872-75), a następnie w Akademii Wiedeńskiej u C. Wurzingera, L. Loefflera, H. Makarta. Miał także zajęcia w pracowniach dekoracji teatralnych. Wiele podróżował - zwiedził Wiedeń, Włochy, Monachium, Drezno, Berlin, Paryż. W 1893 roku osiedlił się we Lwowie, gdzie działał jako artysta i pedagog. Był profesorem malarstwa dekoracyjnego w tamtejszej Państwowej Szkole Przemysłowej, otworzył także prywatną szkołę malarstwa dla kobiet. Malował sceny rodzajowe z terenów Pokucia (powroty z miasta, targi małomiasteczkowe, kuligi, polowania itp.) stosując technikę akwarelową. Jego twórczość nosi znamiona stylu Juliusza Kossaka. Charakterystyczne jest budowanie formy konturem i zapełnianie go kolorem, choć w wielu miejscach kreska ulega przerwaniu. Od 1880 roku Rybkowski dość regularnie wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
RYBKOWSKI Tadeusz
Malarstwo studiował pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, a następnie w latach 1875 - 1877 kształcił się w Wiedniu - w Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach L. Loefflera i H. Makarta. W r. 1893 osiadł na stałe we Lwowie, gdzie założył prywatną szkołę malarstwa dla kobiet, wykładał też w Państwowej Szkole Przemysłowej. Malował olejno i akwarelą, głównie sceny rodzajowe - polowania, targi, jarmarki. Interesował się folklorem huculskim, zajmował się malarstwem ściennym, wykonywał ilustracje do czasopism.
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl