srebro, 11,9 x 7 cm waga: 166 g, próba: `84` z tyłu znaki złotnicze: próba srebra, cecha probierni warszawskiej z lat 1851 - 1915, graficzny znak złotnika (kotwica w owalu), na nakrętce znak probierni
dekoracja w formie przekątnych, złoconych pasów, nakrętka złocona
WERNER Teodor
Teodor Werner pochodził ze znakomitej rodziny warszawskich złotników; był wnukiem Johanna Georga Bandau oraz bratankiem żony Karola Malcza, po którym przejął znakomicie prosperującą firmę w 1864. W 1865 żona Wernera, Albertyna Wilhelmina z Norblinów przejęła wraz z bratem Ludwikiem fabrykę ojca, Wincentego Norblina. W związku z tym Werner założył spółkę z Norblinem. W 1882 firma znów powiększyła się, gdy Norblin i Werner wykupili fabrykę braci Buch, przyjmując nazwę "Norblin i Ska, Br. Buch". W 1893 utworzono wytwórnię Towarzystwo Akcyjne Fabryk Metalowych Norblin, Br. Buch, Wener. W 1939 fabryki zostały poważnie zniszczona, po wojnie odbudowano je dla Walcowni Wyrobów niezależnych "Warszawa", która nie wznowiła produkcji sreber i platerów. Po nawiązaniu przez Wernera spółki z Norblinem, wytwórnia sreber pozostała samodzielnym działem, występującą zawsze pod firmą "Werner i Ska". Również po wykupieniu Br. Buch część platerów wprowadzono na rynek pod marką Br. Buch. W 1890 roku pracowało u Wernera 35 osób. Aż do końca istnienia wytwórnia należała do czołowych firm złotniczych, m.in. dzięki posiadaniu wspaniałego zaplecza technicznego oraz możliwościom artystycznym. W modelarni pracowali w latach 80. J. Kryński, A. Kurzawa, W. Wojtasiewicz.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl