olej na płótnie, 92,5 x 60,5 cm, sygnowany p.d. "Sława Kwiatkowska 1981", na odwrocie napis autorski (na płótnie) "`Mak` / do wiersza J. Harasymowicza / z tomu / Mit o Św. Jerzym. / mal. Wiesława / Kwiatkowska / Warszawa 1981" Rama jest integralną częścią dzieła.
Konserwator, malarz i grafik. Studiowała w warszawskiej ASP (1948-1953). Dyplom uzyskała w 1953 r. na Wydziale Konserwacji w pracowni B. Marconiego. Jako konserwator PKZ restaurowała malowidła ścienne m.in. w Zamku Lubelskim, Tumie k. Łęczycy, Czerwińsku, pałacach w Wilanowie i w Łazienkach oraz innych zabytkowych obiektach. W malarstwie nawiązuje do symboliki secesji. Jej prace zapełniają rośliny, kwiaty, motyle, zwierzęta, elfy i piękni ludzie. Artystka malując kompozycje wykorzystuje też powierzchnię ram. Malowała cykle obrazów i ilustracje do dzieł literackich: prozy S. Lema (Astronauci), trylogii J.R.R. Tolkiena (Władca pierścieni), baśni J.Ch. Andersena, poezji B. Leśmiana, J. Harasymowicza, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, ks. J. Twardowskiego, Rainera M. Rilkego. Stworzyła też cykle malarskie: "Legendy o kwiatach" i "Madonny z poezji polskiej". Miała liczne wystawy indywidualne, m.in.: w Teatrze Dramatycznym (1960), w Muzeum Mazowieckim w Płocku pt. "Reminescencje Secesji" (1978), w Galerii Sztuki "Plastyka" w Warszawie pt. "Świat baśni i poezji" (1979).
Studiowała w Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie, kończąc dyplomem w roku 1953 Wydział Konserwacji Zabytków u prof. Marconiego. W tej dziedzinie zresztą aktywnie udzielała się restaurując malowidła ścienne w Zamku Lubelskim, Tumie pod Łęczycą, Szydłowcu, Krzeszowie, drewniane stropy kamienic Starego Miasta w Warszawie, Pałacu w Wilanowie oraz Łazienkach. Niezależnie jednak od pracy zawodowej artystka zajmuje się rysunkiem, grafiką i malarstwem. Tworząc dla własnej przyjemności, nawiązuje do nastroju secesyjnej symboliki i dekoracyjności. Prace Wiesławy Kwiatkowskiej znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. W 1978 w Muzeum Secesji w Płocku odbyła się wystawa malarstwa i rysunku, pt. "Reminiscencje Secesji", na której pokazane były rysunki powstałe około 1950, wykonane tuszem i temperą związane z powieścią Stanisława Lema, szkice do teatru oraz prace malarskie jako ilustracje do poezji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl