Olej, tektura; 32,5 x 27,5 cm Sygnowany l. d.: WIKTOR KORECKI Na odwrocie nalepka: PRACOWNIA LISTEW I RAM | O. KROBSKA | SKA | Warszawa, ul. Chłodna 29
Wiktor Korecki studiował w Szkole Rysunkowej N. I. Muraszki w Kijowie. W 1921 przeniósł się do Warszawy, gdzie otworzył pracownię, która spłonęła jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. Wielokrotnie prezentował swoje prace na wystawach w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Powrócił do kraju w 1946 i zamieszkał pod Warszawą, najpierw w Komorowie, później w Milanówku. Na jego twórczość wpłynęło malarstwo Chełmońskiego i Rapackiego. Artysta tworzył głównie pejzaże mazowieckie - zachody słońca, łąki, zamglone rozlewiska, wioski lub krajobrazy zimowe z motywem leśnej drogi i strumienia wijącego się wśród śniegów. Nastrojowy pejzaż przedstawiający leśną drogę podczas zimy. Artysta z wirtuozerią oddał grę światła na konarach drzew i bieli śniegu. Całość zanurzona jest w delikatnej różowobrunatnej poświacie, która znakomicie oddaje porę zachodu słońca. Kompozycja tchnie spokojem i melancholią niezwykle charakterystyczną dla większości prac artysty.
KORECKI Wiktor
Urodził się w Kamieńcu Podolskim. Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl